Debakl Sarajeva u Zenici, City postigao pet golova

Fudbaleri Sarajeva poraženi su u okviru zaostale utakmice prvog kola PLBiH sa visokih 5:1.

Ništa igračima Feđe Dudića nije polazilo za rukom na njihovom novom “domaćem stadionu”, Bilinom Polju.

Gosti su u prednost došli u 9. minuti golom Mehidića. Dvostruko vodstvo gostiju došlo je tri minuta prije kraja poluvremena Mišić je bio strijelac iz jedanaesterca. To je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Građani se nisu zadobvoljili vodstvom od 2:0, te su nastavljali iskorištavati prilike koje im je Sarajevo dozvoljavalo.

Gol za 3:0 došao je u 46. minuti, kada se u strijelce upisao Coulibaly. Lošu noć Sarajlija dodatno je pokvario Đokanović koji je u 83. minuti skrenuo loptu u vlastitu mrežu, a debakl je bio kompletan u 90. minuti, kada je Smailagić pogodio za 0:5.

Sarajevo je u 92. minuti uspjelo tek postići počasni pogodak za konačnih 1:5.

Sarajevo je upisalo prvo poraz sezone. Sada su drugi na tabeli sa 9 bodova, bodom manje od Širokog Brijega koji ima 10. Tuzla City je peta sa četiri boda iz tek dva odigrana susreta.