Dinamo poražen u Norveškoj, sjajan meč Rangersa i PSV-a

Fudbaleri Bodo/Glimta savladali su ekipu Dinama iz Zagreba sa 1:0 u prvoj utakmici play-offa za Ligu šampiona. Identičnu pobjedu zabilježio je i Kopenhagen protiv Trabzona, dok je u Glazgovu meč između Rangersa i PSV-a završen neriješeno 2:2.

Prvak Norveške je do gola vrijednog pobjede došao u 37. minutu: sa desnog krila je centrirao Joel Mvuka, a prvi strijelac tima Amhal Pellegrino iskoristio je loše postavljanje odbrane Dinama i između Šutala i Ristovskog udarcem glavom matirao golmana hrvatske reprezentacije Dominika Livakovića.

Bio je to četvrti pogodak u kvalifikacija za Ligu šampiona za 32-godišnjeg norveškog fudbalera, porijeklom iz Tanzanije i Italije.

Pellegrino je trenutno ubjedljivo prvi strijelac šampionata Norveške sa 17 golova na 16 utakmica.

Norvežani su zasluženo stekli gol prednosti pred revanš u Zagrebu sljedeće sedmice, ali hrvatski šampion ima za čim da žali. Sredinom drugog poluvremena mu je poništen gol zbog malog ofsajda, a u finišu meča Petković je iz dobre pozicije šutirao malo iznad gola.

Amer Gojak je za Dinamo igrao posljednjih 15 minuta, dok je Luka Menalo meč odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Revanš je sljedeće srijede 24. avgusta na Maksimiru.

Sjajan meč Rangersa i PSV-a
Rangers i PSV su remizirali u sjajnom meču na Ibroxu, a rezultat je na kraju glasio 2:2.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja, a pred sam finiš viđena su dva gola. Gosti su ti koji su prvi poveli. Teze je sjajno centrirao, a Sangare smjestio loptu u gol Rangersa.

Ipak, samo tri minute kasnije Tavernier je uputio loptu za Antonija Mirka Čolaka, a hrvatski napadač pogodio mrežu Beniteza.

U drugom dijelu viđen je veliki pritisak gostiju, ali je Rangers taj koji je poveo. Gol im je praktično poklonio gostujući golman Walter Benitez. Igrala se 70. minuta kada je Tom Lawrence izveo slobodan udarac sa nekih 30 metara. Šutirao je Englez praktično po sredini gola, a Francuz loše reagovao i loptu skrenuo u vlasitu mrežu.

Veliko poravnanje i aktivan rezultat svojoj ekipi donosi Obispo u 78. minuti susreta.

Revanš ovih timova igra se za sedam dana.

Pobjeda Kopenhagena nad Trabzonsporom
Dosta uzbuđenja viđeno je i u Danskoj, a tamo je domaći Kopenhagen sa 2:1 bio bolji od prvaka Turske, Trabzonspora.

Poveo je domaćin već u devetoj minuti susreta, a strijelac je bio Victor Claesson nakon asistencije Falka.

Propustili su gosti nekoliko veoma izglednih prilika, a kazna je stigla na otvaranju drugog dijela. Lerager koristi dodavanje Vavra i matira golmana Cakira.

Ipak, vrijedan gol za tim Trabzona postigao je Bakasetas u 79. minuti i tako postavio konačan rezultat.

Bh. fudbaler Edin Višća zbog loma ruke propustio je ovaj meč.