Dodik: Neću u zatvor, neću ni platiti kaznu

30

Na posebnoj sjednici NSRS obratio se predsjednik RS Milorad Dodik.

Dodik je rekao da nakon presude slijedi oduzimanje imovine RS.

“Ja neću otići u zatvor budite sigurni. Kako god bilo, a neću otići ni odavde. Nikada neću dati ni jedan fening da otkupim svoju kaznu”, rekao je Dodik i dodao:

“Oni su dobro razumjeli, ako nema imovine nema BiH, a mi shvatamo da ako nema imovine nema RS. Kad mene svake dole onda ćete se vi ovdje igrati klikera”.

Dodik je rekao da je presuda politički motivisana i motivisana na poziciji rasne i nacionalne mržnje.

“Kad sam čuo riječi – Kriv je, moram vam reći da me to uzbemirilo. Mislim da je opozicija promašila. Ako Orban, Rusija, Vučić i drugi prepoznaju trenutak, čudi me da to opozicija ne prepoznaje. Ako nastavite da ignorišete pokazaćete na kojoj ste strani. Vi rizukujet da odete na drugu stranu od patriota. Možda sam do sad bio spreman da ne zamjerim ličnu mržnju, sad jesam. Viđe nisam spreman da trpim, uzvratiću kako ja mislim da trebam, rekao je Dodik.

On je rekao da sa Bošnjacima treba praviti trajni mir i život jedan kraj drugih.

“Ne možemo, niti oni nas istrijebiti. Niti ja to želim. Srbi su spremni da oproste, čak i da prihavte svoju krivicu. Nismo organizovali procese protiv Bošnjaka čak ni protiv onih koji su u Prijedoru dizali narod”, rekao je Dodik i još jednom pozvao Bošnjake i Hrvate na dogovor.

Možda vas zanima

U BiH sutra sunčano uz umjerenu oblačnost, temperature do 32 stepena

Prema informacijama iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH danas se oblačnost postepeno smanjivala...

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan posjetio Memorijalni centar Srebrenica

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan danas je boravio u Memorijalnom centru Srebrenica –...

Danas isplata junskih penzija u Federaciji BiH

U skladu sa Zakonom o PIO/MIO, penzije za juni bit će isplaćene...

“Ne možemo podići ni terapiju”: Rudari Zenice, Kaknja i Breze izlaze na proteste VIDEO

Rudari Rudnika mrkog uglja Zenica, Kakanj i Breza najavili su proteste ispred...

Tragičan kraj potrage, iz Une izvučeno tijelo nestalog ribolovca, državljanina BiH

Potraga za nestalom osobom na rijeci Uni, u blizini Hrvatske Dubice, završena...

Munjevito hapšenje u BiH, Srbijanac iznajmio stan pa krao, koristio specijalni uređaj

Pripadnici Policijske uprave (PU) Prijedor uhapsili su u srijedu državljanina Srbije M....

Sladić otkrio kada stiže novi toplotni val: Do tada ćemo uživati

Nakon perioda visokih temperatura, posljednjih nekoliko dana u Bosni i Hercegovini donijeli...

WhatsApp će omogućiti korisnicima da koriste korisnička imena umjesto brojeva telefona

Korisnici WhatsAppa uskoro će moći koristiti korisnička imena umjesto brojeva telefona, saopćila...