Dojave bombi u više od 100 škola širom Srbije, nastava se odvija online

56

Dojave o podmetnutoj elektronskoj napravi stigle su na e-mail adrese više osnovnih i srednjih škola u Srbiji, saopštilo je Ministarstvo prosvjete susjedne zemlje.

“Dojave su stigle na mail adrese 134 osnovne škole na teritoriji Šolske uprave Novi Sad, kao i u nekim školama u Pirotu, Nišu, Babušnici, Vlasotincu, Lebanu i Kuršumliji”, navodi se u saopštenju.
U cilju bezbijednosti učenika škole su obavijestile MUP o prijetnji i ekipe MUP-a su na terenu, dodaje se.
“Do okončanja pregleda nastava će se odvijati online, a učenici će biti vraćeni u klupe, nakon potvrde da je bezbijedno. O načinu organizovanja časova i povratku na neposrednu nastavu, škole će obavijestiti učenike i njihove roditelje putem redovnih kanala komunikacije”, saopštilo je Ministarstvo prosvjete Srbije.
Podsjetimo, ovo je nastavak dojava bombi širom Srbije.
Prije dva dana bomba je bila dojavljena u Kliničkom centru Vojvodina putem mejla, ali nije bilo potrebe za evakuacijom, prenosi N1.

U posljednjih pet dana stiglo je stotine lažnih dojava u bombi u školama i drugim institucijama u više gradova.

Ministar prosvjete Srbije Branko Ružić rekao je da je policija utvrdila da su sve dojave o bombama u školama bile lažne, te da će biti potrebna određena nadoknada časova izgubljenih evakuacijom škola zbog višednevnih lažnih dojava.

Možda vas zanima

Počinje realizacija projekta vrijednog skoro 3 miliona KM: Sigurna voda za 5.000 stanovnika Visokog

U Gradskoj upravi Visoko danas su potpisani ugovori o izvođenju radova i...

ANA (Jozo) KAJIĆ 15.07.2026. u 16:00 sati

Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore na Googleu

Huawei otkrio nove perjanice: Kamera od 200 MP i AI

Huawei je zvanično predstavio globalne verzije svojih novih premijum pametnih telefona Pura...

Policija u Visokom uhapsila muškarca zbog nedozvoljenog držanja municije

Dana 13.07.2026. godine, u 17,10 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Odbojkaši BiH pobijedili Irak i zakazali četvrtfinalni duel s Egiptom

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci plasirala se u četvrtfinale Svjetskog...

Stiglo 26 zahtjeva za povrat PDV-a na stan: Gdje građani najviše griješe?

Zaključno sa 13. julom 2026. godine, u regionalne centre Uprave za indirektno...

Trinaestogodišnji dječak iz BiH poginuo u saobraćajnoj nesreći u Njemačkoj

Trinaestogodišnjak je u četvrtak navečer izgubio život u sudaru električnog skutera i...

Preminuo bivši predsjednik Udruženja antifašista i boraca NOR-a Goražde Uzeir Živojević

Goražde je ostalo bez još jednog istaknutog građanina. U 84. godini preminuo...