Dva gola Ronalda u pobjedi Manchester Uniteda nad Newcastleom

Portugalski fudbaler Cristiano Ronaldo strijelac je dva pogotka u današnjoj pobjedi Manchester Uniteda nad Newcastle Unitedom od 4:1, u svom prvom nastupu nakon povratka na Old Trafford.

Ekipa Manchester Uniteda ugostila je danas na Old Traffordu Newcastle Untied, a “crveni đavoli” slavili su na kraju rezultatom 4:1.

Ronaldo je igrao utakmicu od samog početka. 0:0 je bilo sve do samog kraja prvog poluvremena kada je u 47. minuti Greenwood šutirao prema golu. Golman nije uspio da iskontroliše tu loptu koja se potom odbila i pala pred Ronalda a ovaj je poslao u mrežu golmana Freddiea Woodmana.

Manchester zahvaljujući Ronaldu ide na odmor s vodstvom 1:0.

U drugom poluvremenu, Newcastle je uspio izjednačiti golom Javiera Manquilloa u 56. minuti.

Ronaldu nije bilo potrebno puno vremena da još jednom potvrdi koliko su čelni ljudi Manchester Uniteda napravili pravi korak odlukom da ga vrate na Old Trafford.

U 62. minuti Ronaldo, na asistenciju Lukea Shawa, postiže svoj drugi pogodak i to kroz noge golmana gostujuće ekipe.

U nastavku difinitivno bolja partija domaćina, na listu strijelaca upisuju se i Bruno Fernandes (80. minuta) i Jesse Lingard (90+2), konačan rezultat 4:1 za Manchester United

Ronaldo se na Old Trafford vratio nakon 12 godina, tokom kojih je igrao za Real Madrid i Juventus te u tom periodu četiri puta proglašen za najboljeg fudbalera svijeta. Jednu “Zlatnu loptu“ dobio je i kao igrač Uniteda 2008. godine.

Ronaldo je karijeru počeo u lisabonskom Sportingu da bi 2003. godine stigao na Old Trafford. Nakon šest sezona prešao je u Real Madrid, a posljednje tri godine nosio je dres Juventusa. Tokom prvog boravka u Manchester Unitedu Ronaldo je odigrao 292 takmičarske utakmice i postigao 118 golova.