Džeko pogodio i protiv Newcastlea, Građani prvi na tabeli!

Edin Džeko nastavio je na najbolji način iskorištavati minutažu u Manchester Cityju koju dobiva otkako se povrijedio Sergio Aguero.

Dijamant je u okviru 21. kola engleske Premier lige pogodio u pobjedi Građana na St. James Parku protiv Newcastlea. Bilo je 2:0.

Napadač Bosne i Hercegovine je Krula savladao u 8. minuti, kada ga je odlično uposlio Kolarov. Ovo mu je bio 13. pogodak ove sezone u svim takmičenjima.

Konačan rezultat je u 96. minuti utakmice postavio Alvaro Negredo. Džeko je igru napustio u 52. minuti kada ga je na terenu zamijenio Jesus Navas.

Ovo je Cityju bila 15. pobjeda u sezoni kojom su, barem na dan, zasjeli na prvo mjesto na tabeli. Ipak, ako Arsenal sutra pobijedi Aston Villu, Topnici će se ponovo vratiti na vrh.

Treba izdvojiti i kontraverznu odluku sudije iz prvog poluvremena, kada je poništio regularan pogodak Newcastlea kojeg je postigao Tiote.

Podsjetimo, Džeko je prije nekoliko dana bio dvostruki strijelac u polufinalu Capital One Cupa kada je City sa 6:0 pregazio West Ham. Džeko je sa šest pogodaka vodeći strijelac ovog takmičenja.