Džeko sa dva pogotka odveo City do nove pobjede

Edin Džeko bio je dvostruki strijelac u pobjedi Manchester Cityja nad Aston Villom od 4:0 u zaostaloj utakmici 29. kola engleske Premier lige.

Bosanskohercegovački reprezentativac doveo je City u vodstvo u 64. minuti, a osam minuta kasnije povisio je na 2:0. Džeki je ovo bio 16. ligaški pogodak u sezoni, koji je njegovu ekipu doveo na korak do osvajanja naslova prvaka Engleske.

Stevan Jovetić je u 89. minuti povisio na 3:0, a konačan rezultat 4:0 postavio je Yaya Toure u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Manchester City kolo prije kraja ima dva boda prednosti nad Liverpoolom i za titulu mu je potreban bod u posljednjem meču sezone protiv West Hama.

U drugoj večerašnjoj utakmici Sunderland je u odgođenom meču 28. kola pobijedio West Bromwich sa 2:0.