Početna Sport Džumhur nakon poraza od Nadala: Nisam pružio svoj najbolji tenis

Džumhur nakon poraza od Nadala: Nisam pružio svoj najbolji tenis

5

Nadal je ovoga puta bio prepreka koja je spriječila Damira da napravi najbolji rezultat u dosadašnjoj karijeri na turniru u Melbourneu. Ovako je “samo” ponovio uspjeh iz 2016. godine kada je takođe stigao do 3. kola, gdje ga je zaustavio Tomas Berdych.

– Sada kada su se malo smirile strasti, prvo što želim reći jeste da mi jako žao što nisam uspio pružiti tenis koji mogu igrati, što nisam igrao onako kako mogu. Sigurno da za tim postoji žal, ali nekako, na kraju krajeva, odradio sam dio posla koji sam morao odraditi. Prošao sam dva kola nakon povrede, poslije koje uopće nisam bio siguran da li ću nastupiti na Australian Oopenu – rekao je Džumhur, koji je naglasio da mu je najbitnije da je sanirao povredu zadnje lože.

Damir je nakon preokreta uspio slaviti u 1. kolu protiv Paola Lorenzija, a potom je i u drugom bio bolji od domaćeg predstavnika Johna Millmana i tako je došao do meča sa Nadalom.


– Protiv Nadala definitivno nisam pružio svoj najbolji tenis. U toj želji za dobrom igrom jednostavno sam izgorio. To je bio najveći problem. Očekivao sam mnogo više od sebe – naglasio je Damir, te dodao:

– Sve ovo što sam kazao ne umanjuje igru Nadala, koja je bila na vrhunskom nivou. On je pokazao zašto je trenutno prvi na svijetu i zbog čega je u prošloj sezoni osvoji dva Grand Slama.

Džumhur je kazao kako će iz poraza izvući pouku za buduće okršaje sa teniserima iz samog vrha ATP liste.

– Za mene ovo nije loš početak sezone, osvojio sam 90 bodova na Australian Openu. Ono što sam rekao na početku sezone, da bi Grand Slamove i Masterse trebao odigrati dobro i proći dva kola, što bi moglo značiti ulazak među TOP 20 – rekao je Damir.

Najboljih bh. teniser nije zaboravio ni navijače koji su mu pružali podršku.

– Velika hvala svim navijačima koji su me pratili proteklih dana, a koji su mi danas malo nedostajali. Veliko hvala i mom timu, djevojci i roditeljima, koji su uvijek uz mene i kada nije najbolje – poručio je Damir na kraju.


Možda vas zanima

Sport

Tri godine od ubistva Almira Raščića, ubica i dalje na slobodi

Danas su se navršile tri godine od ubistva Goraždanina Almira Raščića, bivšeg...

Sport

Džumhur izgubio na startu turnira, slijedi nastup na Australian Openu

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je na startu ATP turnira u Adelaideu,...

Sport

Nerman Fatić ispao u prvom kolu kvalifikacija Australian Opena

Bosanskohercegovački teniser Nerman Fatić je izgubio u prvom kolu prvog grand slama...

Sport

Rukometaši BiH remizirali u Crnoj Gori

U drugom prijateljskom meču odigranom u Podgorici rukometne reprezentacije Crne Gore i...

Sport

Petorica igrača napustilo Zrinjski ili otišla na posudbu

Redove Zrinjskog iz Mostara, aktualnog nogometnog prvaka Bosne i Hercegovine kojega vodi...

Sport

Rijad Telalović napustio Čelik i potpisao za Sarajevo

Nogometni klub Čelik iz Zenice, lider Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine,...

Sport

Nova sjajna partija Nurkića protiv najbolje ekipe NBA lige

Košarkaši Oklahoma City Thundera slavili su u Paycom Centru protiv Utah Jazza...

IstaknutoSport

FK Željezničar predstavio novog trenera Slavišu Stojanovića

Srbijanski stručnjak, koji je tokom ljeta sa slovenačkim Koprom gostovao na Grbavici...