ELMEDIN KONAKOVIĆ KOD SENADA HADŽIFEJZOVIĆA: NEKA PREDSJEDNIŠTVO SDP-A ODLUČI HOĆE LI SA SDA. AKO BUDU, BIT ĆE TO POLITIČKA BOMBA

51

Elmedin Konaković, lider Naroda i pravde i ministar vanjskih poslova BiH, bio je večerašnji gost u “Centralnom dnevniku” kod Senada Hadžijerzovića na Face TV.

Konaković se osvrnuo na formiranje Vlade FBiH.

– Znali smo da je ovo zahtjevan proces, borba sa stranačkim i koruptivnim gigantom. Znali smo da će pritisci biti ogromni. Dobro je da će SDP imati sjednicu Predsjedništva. Mi smo nadomak svog cilja, postavili smo vlast svugdje osim u Tuzli. Mislim i da će formiranje Vlade FBiH doći do kraja, ali vidjet ćemo. Ako većina kaže da hoće s SDA, SDP će ići s njima. Na Federalnoj vladi je najveća odgovornost. Mislim da će SDP u ponedjeljak potvrditi partnertsvo, ako ne budu, to će biti politička bomba – rekao je Konaković.

Postavio je i pitanje Lendi.

– Lendo i njegov predsjednik su samouvjereno govorili da neće pasti Kanton, Vijeće ministara; da nema govora da Osmica ima problema sa diplomom; da su dokumenti Sebije Izetbegović u redu… Ta sva priča je bila farsa! Sve što su prognozirali, nisu bili u pravu. Zašto Lendo nije rekao kako su krali glasove? Je l’ to Bošnjak? Prijavili smo to Tužilaštvu. Prvu noć sam pisao Šmitu, Satleru i Marfiju da je na sceni otimanje vlasti.

Konaković se osvrnuo i na optužbe da su popustili HDZ-u.

– HDZ i SNSD imaju isto ministarstava kao i kada su bili partneri sa SDA. SDA se dogovarala u Mostaru, do Jablanice su mijenjali mišljenje. Sve patriote, a puni ko brod. Porodice obezbijeđene do šestog koljena – poručio je Konaković, prenosi Avaz.

Možda vas zanima

Italija neće učestvovati u vojnim operacijama protiv Irana

Italijanska premijerka Giorgia Meloni objavila je da Italija neće učestvovati u vojnim...

Starlink stiže u BiH: Otvorena firma u Sarajevu

Građani Bosne i Hercegovine bi, prema najnovijim informacijama, napokon mogli dobiti pristup...

Jasmin Slatina novi trener RK Bosna Visoko Ekoenergija

Rukometni klub Bosna Visoko Ekoenergija dobio je novog šefa stručnog štaba, a...

Ekrem Imamoglu ponovo udaljen iz sudnice tokom suđenja za korupciju

Ekrem Imamoglu, gradonačelnik Istanbula i jedna od najistaknutijih figura turske opozicije, ponovo...

Turistkinja tvrdi da je seksualno napadnuta kod Mostara

Alis Čepmen, turistkinja i aktivistica koja je međunarodnoj javnosti poznata i po...

Zukorlić predvodi delegaciju Sandžaklija na Maršu mira 2026.

Predsjednik Stranke pravde i pomirenja (SPP) ministar Usame Zukorlić, pridružio se danas...

Sud odbio žalbu Nove Željezare Zenica: U petak ročište o uvođenju vanredne uprave

Rješenjem Kantonalnog suda u Zenici odbijena je žalba privrednog društva Nova Željezara...

Samo u BiH: Komšiji otrovao dvije krave, uginule su

Još jedna nevjerovatna situacija stiže iz Bosne i Hercegovine, tačnije iz sela...