Početna Sport Elvedina Muzaferija doživjela neugodnost u SAD-u i pozvala ministra vanjskih poslova BiH u pomoć

Elvedina Muzaferija doživjela neugodnost u SAD-u i pozvala ministra vanjskih poslova BiH u pomoć

65

Elvedina Muzaferija trenutno se nalazi u Sjedinjenim Državama, a prilikom putovanja doživjela je neugodnost na Međunarodnom aerodromu u Denveru.

Muzaferija je, naime, putujući sa velikom količinom opreme zaustavljena, ispitivana, a pritom su joj sve stvari ispreturane i pregledane. Sve to jer, kaže, ima bosanski pasoš.

“Zamislite, putujete sa 10 torbi jer se vraćate sa treninga, tu su skije, pancerice i sve privatne stvari, na check-in vas izdvoje jer eto imate bosanski pasoš. Prvo idete na ispitivanje, a zatim svih 10 torbi otvore i svaki dio odjeće koji se nalazi unutra izvade i pregledaju pojedinačno. Znači, pričamo o 10 torbi, za svaku po 20 minuta i onda vas ostave sa svim tim stvarima izvan torbe da opet sami spakujete i stignete na avion. I sve to jer imate bosanski pasoš, bez ikakve druge osnove”, napisala je Muzaferija na društvenoj mreži Instagram.

Najbolja bh. skijašica je potom označila i ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedina Konakovića i zatražila bolji tretman bh. sportista u svijetu.

“Da li će se naći rješenje za sportiste da ne moramo doći na aerodrom 8 sati prije leta da bismo bili sigurni da ćemo i stići na let?”

Možda vas zanima

PosaoVisoko

Mesna industrija Vimes Visoko zapošljava: Otvoren konkurs za nove radnike

Zbog proširenja obima poslovanja Mesna industrija Vimes doo Visoko raspisuje konkurs za...

Visoko

Državno prvenstvo za juniore u rukometu u Visokom

RK “Bosna Visoko Ekoenergija” i Visoko biće domaćini završnice Državnog prvenstva u...

Crna Hronika

Bivši načelnik Ilidže Senaid Memić oslobođen optužbi za zloupotrebu položaja

Kantonalni sud u Sarajevu donio je prvostepenu presudu u predmetu protiv Senaida...

Bosna i HercegovinaVijesti

Predsjedništvo BiH nije usvojilo Prijedlog budžeta institucija BiH za 2026. godinu

Predsjedništvo Bosne i Hercegovine nije usvojilo Prijedlog budžeta institucija BiH za 2026....

Visoko

Poništen oglas za radno mjesto blagajnika u JKP „Visoko“

JKP „Visoko“ d.o.o. Visoko obavijestilo je javnost da je donesena odluka o...

Magazin

Posljednji ispraćaj Sejde Bešlić u četvrtak na Barama u Sarajevu

Sejda Bešlić, supruga legendarnog Halida Bešlića, bit će ukopana u četvrtak u...

SvijetVijesti

Kamioni na ulaz iz Srbije u Hrvatsku čekaju i šest sati, sustav EES usporava promet

Kamioni na graničnim prijelazima Batrovci-Bajakovo i Bačka Palanka-Ilok iz Srbije prema Hrvatskoj...

Visoko

Investitor “Bešlić” d.o.o. Visoko traži ekološku procjenu za novi sistem otpadnih voda

Federalnom Ministarstvu okoliša i turizma obratio se investitor “Bešlić” d. o. o....