Početna Istaknuto Emotivni oproštaji bh. glumaca i reditelja od Davora Janjića: ‘Ono malo duše ode od nas…’

Emotivni oproštaji bh. glumaca i reditelja od Davora Janjića: ‘Ono malo duše ode od nas…’

35

Vijest o smrti Davora Janjića nikoga nije ostavila ravnodušnim.

Mnogobrojni glumci, reditelji i drugi iz svijeta kinematografije opraštaju se od našeg Tuzlaka koji je  preminuo u 54. godini u Beogradu.

Davor Janjić bio je jedan od najtalentiranijih mladih glumaca bivše Jugoslavije.

Srđan Vuletić, bosanskohercegovački režiser i scenarist, od Davora Janjića oprostio se na Facebooku.

“Davor Janjić, počivaj u miru druže. Odmori se”, napisao je slavni bh. režiser.

Glumac i voditelj Tarik Filipović na svom Instagramu profilu postavio je story uz oproštaj od prijatelja.

“Ono malo duše ode od nas. Zbogom, dragi Davore”, napisao je Tarik Filipović.

Bh. reditelj i direktor Narodnog pozorišta Sarajevo Dino Mustafić na Instagramu se emotivnom porukom oprostio od Janjića.

“Cijeli život smo skupa i između nas nema zbogom, nastavit ćemo negdje drugo, Janjićka. Grlim te do neba”, napisao je Mustafić uz Davorovu fotografiju.

Snažnu poruku imao je i glumac Nermin Tulić.


“Vozdra haveru”, napisao je Tulić i objavio na Twitteru zajedničku fotografiju iz filma Duhovi Sarajeva (2007).

Tulić, Janjić i Enis Bešlagić su zajedno glumili u filmu “Duhovi Sarajeva”, te su prijatelji dugi niz godina.

Podsjetimo, cijelu Bosnu i Hercegovinu je rastužila vijest da je glumac Davor Janjić preminuo u ponedjeljak, 28. novembra, u Beogradu na Vojnomedicinskoj akademiji.

Davor je na filmu debitirao u velikom stilu, sa samo 17 godina u ostvarenju Ademira Kenovića “Ovo malo duše”, gdje je glumio Nihada Halilovića.

Odmah poslije toga uslijedila je još jedna glavna uloga, a u pitanju je film “Život sa stricem” za koji nagrađen na čuvenom filmskom festivalu Montrealu.

Značajne uloge ostvario je i u filmovima “Pijetlov doručak”, “Čaruga”, “Belle Epoque” i “Duhovi Sarajeva”, a igrao je i u filmovima “Kuduz”, “Savršeni krug”, “Praznik u Sarajevu”.


Možda vas zanima

Gradsko vijeće VisokoVisoko

Održana 18. Redovna sjednica Gradskog vijeća Visoko

Održana je 18. Redovna sjednica Gradskog vijeća Visoko, na kojoj su vijećnici...

SvijetVijesti

Tramp zaprijetio Njemačkoj

Američki predsjednik Donald Tramp (Trump) zaprijetio je smanjenjem broja američkih vojnika u...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Pogledajte reakciju OV Centar na odbijenicu Lidlu: ‘Desilo se to da je Dževad konj!’

Rukovodstvo OV Centar, sudeći prema objavljenom snimku, ostalo je šokirano ishodom glasanja...

Bosna i HercegovinaVijesti

Premijer Nikšić sa Esmom Alić: Nastavak podrške uspješnim bh. skijašima

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Nermin Nikšić sastao se danas, u sjedištu...

Sport

SP 2026: Nikad teži posao za skupljače sličica

Za generacije nogometnih navijača, nijedno Svjetsko prvenstvo ne bi bilo potpuno bez...

Bosna i HercegovinaVijesti

Javno saslušanje rukovodstva BHANSA-e 18. maja

Komisija za saobraćaj i komunikacije Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine,...

IstaknutoVisoko

Politička scena u Visokom pred promjenama: Hoće li biti prijevremeni izbori?

Ukoliko se potvrde informacije da bi aktuelni gradonačelnik Visokog Mirza Ganić mogao...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Advokatica Vasvija Vidović zatvorsku kaznu zamijenila novčanom

Sarajevska advokatica Vasvija Vidović koju je Sud Bosne i Hercegovine osudio za...