Eurobasket: Sjajni Zmajevi jači od Makedonije i sudija!

Pobjedom protiv reprezentacije Makedonije rezultatom 62:54, reprezentacija Bosne i Hercegovine ostala je u igri za naredni krug Eurobasketa 2013 u Sloveniji, javio je novinar Anadolu Agency. Ovo je druga pobjeda selekcije BiH, koja je ranije trijumfovala i protiv Crne Gore.

Reprezentacija Makedonije je na otvaranju prve četvrtine serijom od 7:0 ostvarila prednost, koju su izabranici Aleksandra Petrovića, predvođeni Mirzom Teletovićem do sredine prvog perioda igre anulirali, a prva četvrtina završena je rezultatom 16:15 za BiH.

Prednost od pola koša reprezentacija BiH je zadržala i na poluvremenu, a rezultat prvog dijela bio je 29:28.

Boljom igrom u trećoj četvrtini reprezentativci Makedonije došli su do prednosti i od sedam poena, a treći period igre završen je rezultatom 45:41 u korist izabranika Aleša Pipana.

bih_makedonija_basket1

Najefikasniji u bh. nacionalnoj selekciji bio je Mirza Teletović sa ubačenih 22, dok je Nihad Đedović postigao 20 poena.

Najbolji pojedinac u redovima reprezentacije Makedonije bio je Bo Mccalebb sa ubačenih 19 poena.

Nakon druge tehničke greške u trećoj četvrtini utakmice u grupi „B“ isključen je selektor reprezentacije Bosne i Hercegovine Aleksandar Petrović.

Petrović je isključen nakon dvije tehničke greške zbog prigovora na sudijske odluke.

Ranije se na suđenje u grupi „B“ žalio i makedonski selektor Aleš Pipan.
Makedonija: Aleksandar Kostoski, Vlado Ilievski, Darko Sokolov, Bo Mccalebb, Vojdan Stojanovski, Damjan Stojanovski, Vladimir Brckov, Todor Gechevski, Pero Antic, Stojan Gjuroski, Gjorgi Chekovski, Predrag Samardziski.

BiH: Muhamed Pašalić, Mate Mašić, Andrija Stipanović, Marko Šutalo, Zackary Wright, Edin Bavčić, Nemanja Gordić, Elmedin Kikanović, Mirza Teletović, Dalibor Persić, Nihad Đedović i Nedžad Sinanović.