Golijada u Mostaru, Zrinjski izdržao i osvojio bodove protiv Sarajeva

Fudbaleri Zrinjskog savladali su FK Sarajevo u utakmici 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 4:2.

Furiozno su krenuli domaći i do prednosti došli u ranoj fazi utakmice.

Igrala se šesta minuta utakmice, a Silvio Ilinković je pogodio za vodstvo Zrinjskog nakon “flipera” u šesnaestercu Sarajeva u kojem nisu dobro intervenisali Aničić i Soldo.

U četrnaestoj minuti Sarajevo je stvorilo prvu šansu. Buljubašić je ostao sam na 16 metara nakon kornera, šutirao je, ali Šunjić je izblokirao njegov šut.

Samo minut kasnije domaći su udvostručili vodstvo preko Marija Ćužea kojeg je sjajno poslužio Nemanja Bilbija iz kontranapada.

Nisu gosti stigli ni da se oporave od šoka, a Ilinković je ponovo iskoristio nesigurnost odbrane Sarajeva i sa ivice šesnaesterca pogodio za velikih 3:0.

Sarajevo je ponovo pokušalo odgovoriti. Ovaj put je Beganović pokušao iskosa sa ivice šesnaesterca, ali njegov šut nije bio precizan.

Gol za Sarajevo je do poluvremena ipak došao. Čataković je sjajno utrčao u prazan prostor iza odbrane Zrinjskog a Beganović ga je uočio i poslužio ga asistencijom.

Bilo je to sve u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme počelo je šutem Mustafića u 47. minuti meča, ali je njegov šut odbranio Marić.

Sarajevo je nastavilo pritiskati, i došlo do drugog gola u 57. minuti, a strijelac je bio rezervista Renan Oliveira, no samo minut kasnije Bilbija je ponovo vratio razliku na dva pogotka golom za 4:2.

Željko Petrović je nakon četvrtog gola prepustio inicijativu gostujućim fudbalerima, koji su imali nekoliko šansi za postizanje pogotka, naročito u 76. minuti kada je Čataković imao dvije sjajne prilike, ali jednom mu je odbranio Marić, a drugi put mu je šut sa 10 metara izblokiran.

Sarajevo jeste uspjelo smanjiti u 86. minuti nakon centaršuta Hasićai golom Anđušića no, iako su do kraja napadali, gosti više od toga nisu uspjeli napraviti.

Zrinjski sada ima 61 bod, pet manje od prvoplasiranog Borca, Sarajevo je četvrto sa 42 osvojena boda, sedam manje od trećeg Veleža i bod ispred petog Posušja.