Hodžić obradovao navijače Željezničara: Plavi nose tri boda iz Trebinja

Fudbaleri Željezničara slavili su u susretu 12 kola u gostima protiv Leotara. Na kraju je ekipi Edisa Mulalića za pobjedu bio dovoljan pogodak Armina Hodžića iz prvog dijela, a rezultat je glasio 1:0.

Gosti su prvi zaprijetili i to u petoj minuti. Štilić je izveo veoma dobar korner, a Santos šutirao. Međutim, lopta je pogodila spoljni dio mreže.

U devetoj minuti tresla se mreža Leotara, ali je gol Dženisa Beganovića poništen zbog ofsajda.

Semir Štilić je oprobao udarac u 15. minuti, ali je lopta završila na stativi gola golmana Puletića.

Terensku inicijativu gostiju materijalizovao je Armin Hodžić. Igrala se 18. minuta kada je Štilić izveo novi sjajan prekid, a bivši igrač Slobode matirao golmana gostiju.

Nakon toga Leotar se probudio, a imali su dobru priliku preko Aćimovića. Međutiim Drina je blokirao njegov udarac.

Na startu drugog dijela mogao je domaćin do ekspresnog poravnanja, ali Stojković nije uspio iskoristiti grešku Drine. Bender je sjajno intervenisao.

Kako je meč odmicao teren je bio u sve gorem stanju pa su ekipe teško organizovale napade. To je iskoristio Željezničar koji je uspio upisati vrijednu pobjedu protiv fenjeraša.

Ekipa Edisa Mulalića ovom pobjedom probila se na lidersku poziciju premijerligaške tabele i sada ima 22 osvojena boda. Leotar je posljednjeplasirani sa svega osam bodova.