I SUŠENO POVRĆE ZA VEGETU SE UVOZI

58

Ivan Ostojić, član Uprave Podravke, otvoreno je priznao u intervjuu za Agroklub da se sušeno povrće za Vegetu u cijelosti uvozi, ističući nedostatak domaćih proizvođača koji bi bili sposobni proizvesti potrebne količine.

“Mi bismo u Hrvatskoj kupili apsolutno sve što je moguće, ako to u našoj zemlji postoji, odnosno da se proizvodi. Ključni sastojci Vegete su sušeno povrće. U Hrvatskoj u ovom trenutku, barem koliko mi znamo, nema proizvođača sušenog povrća koji je u stanju proizvesti količine koje su nama potrebne. Dok se ta situacija ne promijeni, mi smo nažalost prisiljeni uvoziti sušeno povrće”, istaknuo je Ostojić.

Ostojić je demantirao tvrdnje o uvozu peršuna i mrkve iz Srbije, naglašavajući da Podravka nije pribjegla tom rješenju.

Podsjetio je da Podravka ima izloženost na svjetskim tržištima i mora biti konkurentna na globalnoj razini.

Što se tiče investiranja u sušaru za povrće, Ostojić je istaknuo da to trenutno nije u planu te da Podravka vidi potencijal za investicije u druge elemente.

Ipak, naglasio je da će Podravka biti zainteresirana za saradnju ukoliko se neko drugi ohrabri ili odluči uložiti u sušaru za povrće.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

“Sjećam se samo zvuka eksplozije”: Ljubiša Karović čudom preživio nesreću na letu Ryanaira

Prvo čega se Ljubiša Karović sjeća nije trenutak kada je gotovo izvučen...

Umrla Olivera Katarina koja je posvetila album ratnom zločincu Radovanu Karadžiću: “Bila sam na ratištu”

Poznata jugoslovenska gumica i pjevačica Olivera Katarina preminula je u 87. godini...

Oružane snage BiH se pojačavaju: Helez danas potpisuje ugovor o velikoj nabavci

Zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i ministar odbrane BiH Zukan...

Krvava opsada: Na današnji dan je na Sarajevo ispaljeno 3.777 granata

Jezivi rekord od 3.777 ispaljenih granata na Sarajevo, u jednom danu, zabilježen...

Visoko: Provala u porodičnu kuću, otuđen televizor

Dana 20.07.2026 godine, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko je prijevljeno da...

Grad Visoko nakon požara u Malom Čajnu: Slijede pojačane kontrole i krivične prijave

Povodom jučerašnjeg događaja u Mjesnoj zajednici Gračanica, naselje Malo Čajno, u Gradskoj...

U izraelskom napadu na Gazu ubijena šestočlana palestinska porodica

U izraelskom zračnom napadu izvedenom u utorak u gradu Gazi poginuli su...

Ovo je mladić koji je preminuo nakon udesa s romobilom u Sarajevu

Vitez je pogodila vijest o smrti Kenana Đelilovića (2001. – 2026.), koji...