Početna Sport Italija nakon 60 godina propušta SP

Italija nakon 60 godina propušta SP

2

Švedski nogometaši plasirali su se na SP 2018 nakon što su u uzvratu europskih dodatnih kvalifikacija u Milanu protiv Italije odigrali 0-0 te potvrdili pobjedu (1-0) otprije tri dana iz Švedske.

Četverostruki svjetski prvaci Talijani tako neće vidjeti SP nakon čak 58 godina. Na San Siru je granitna švedska obrana izdržala sve napade Talijana, koji i nisu stvorili previše prilika u uzvratu.

Talijani su od prvog trenutka krenuli u juriš prema švedskim vratima, no tek je u 27. minuti stigla do prve opasnije situacije kada je udarac Candreve prohujao iznad grede. Puno su bliže domaćini bili pogotku u 40. minuti kada je Immobileov udarac prošao vratara Olsena, ali je s gol-linije izbio branič Granqvist.Florenzi je u 52. minuti izveo efektan volej, ali nije pogodio okvir vrata, kao i Immobile u 62., da bi u 67. minuti Florenzi pogodio gredu. Švedski bunker na čelu s vratarem Robinom Olsenom odolijevao je svim naletima Talijana. Tri minute prije kraja Olsen brani volej El Sharawya, potom Parolo glavom s pet metara šalje loptu pokraj desne vratnice. Nakraju je pred švedski gol došao i vratar Buffon, no ni to nije pomoglo “azzurima”.

Četverostruki svjetski prvaci Talijani dosad su u povijesti svjetskih prvenstava propustili samo prvo 1930. kada nisu ni otišli u Urugvaj te ono 1958. u Švedskoj, kada se nisu kvalificirali, dok je švedska reprezentacija propustila zadnja dva mundijala.

Švedska nogometna reprezentacija prolaskom kroz dodatne kvalifikacije postala je 29. selekcija koja je izborila nastup na Svjetskom prvenstvu koje će se održati u Rusiji od 14. lipnja do 15. srpnja.

Ranije je to od europskih reprezentacija uspjelo Hrvatskoj, Švicarskoj, Njemačkoj, Engleskoj, Belgiji, Španjolskoj, Poljskoj, Islandu, Srbiji, Francuskoj i Portugalu, te naravno, domaćinu Rusiji. Afriku će predstavljati Senegal, Nigerija, Egipat, Maroko i Tunis, Južnu Ameriku Brazil, Urugvaj, Argentina i Kolumbija, Aziju Iran, Japan, Južna Koreja i Saudijska Arabija, a Sjevernu i Srednju Ameriku Meksiko, Kostarika i Panama.

Preostala četiri putnika saznat ćemo nakon što se odigraju preostala tri uzvratna susreta dodatnih kvalifikacija. U utorak Irska i Danska (prva utakmica 0-0), u srijedu Australija i Honduras (prva utakmica 0-0), a u četvrtak Peru i Novi Zeland (prva utakmica 0-0).

Možda vas zanima

KošarkaSport

Novi triple-double Jokića, Nurkić blistao protiv bivšeg kluba

Denver Nuggetsi lagano su na svom parketu pobijedili Utah Jazz rezultatom 135:112....

Sport

Lana Pudar i Edin Atić sportisti godine u Bosni Hercegovini za 2025. godinu

Ovo je četvrti put u nizu da Lana Pudar ponese laskavu titulu,...

Sport

Večeras svečana manifestacija 25. Izbora najboljeg sportiste BiH

Svečana ceremonija 25. Izbora najboljeg sportiste Bosne i Hercegovine u organizaciji “Nezavisnih...

Screenshot / YouTube
SportVisoko

Važna pobjeda Bosne u prepunoj dvorani: Gračanica pala u Visokom

U posljednjem kolu prvog dijela sezone rukometne Premijer lige BiH, RK Bosna...

SportVisoko

Elvedina Muzaferija: Sigurna sam da će u ovoj sezoni biti dobrih rezultata

Italijanska skijašica Sofia Goggia stigla je danas do nove pobjede u disciplini...

Sport

Muzaferija ostala bez bodova u omiljenoj disciplini

Bh. skijašica Elvedina Muzaferija završila je vožnju na utrci Super G-ija i...

Sport

Muzaferija danas u Super-G utrci u Val Dizeru

Vikend brzih disciplina u Val Dizeru nastavlja se danas, kada će najbrže...

Sport

Arsenal ostvario minimalnu pobjedu protiv Evertona

Arsenal je u 17. kolu Premier lige ostvario minimalnu, ali važnu pobjedu...