Početna Visoko Izražavamo duboku ogorčenost na aktivnostima koje se vode na tkz. “reformi javnog sektora”

Izražavamo duboku ogorčenost na aktivnostima koje se vode na tkz. “reformi javnog sektora”

15

Ovim putem želimo da kao sindikat uposlenika JKP “Visočica” d.o.o. Visoko obavijestimo OV, općinsku Načelnicu i cjelokupnu visočku javnost da izražavamo duboku ogorčenost na aktivnostima koje se vode na tkz. “reformi javnog sektora” koja na najdirektniji način uništava sve što je do sada napravljeno entuzijazmom i radom uposlenika ovog preduzeća. Donošenje Odluke o preregistraciji preduzeća kao u skladu sa “reformom javnog sektora” i pratećih akata, smatramo štetnim i neprovodivim za preduzeće i uposlenike direktno, te indirektno za građane općine Visoko.

Želimo da kao Sindikat uposlenika damo punu podršku direktoru Erminu Dlakiću i kažemo da njegovu ostavku ne prihvatamo, a od vijećnika OV i Nadzornog odbora koji su bez ikakvih argumenata i zbog ličnih interesa podržali nezakonite i nelegalne aktivnosti, upravo oni iz moralnih razloga podnesu ostavke.


Kao sindikalna organizacija obaviještavamo sve institucije, javnost i građane općine Visoko da ćemo iskoristiti sve zakonske mogućnosti u ostvarivanju svojih prava i nećemo dozvoliti da nam propali političari i oni koji su u politiku ušli zbog ličnog interesa uništavaju jedino državno preduzeće koje u potpunosti ostvaruje funkciju od društvenog interesa i pozitivno posluje.

I dalje se nadamo i vjerujemo da postoji dovoljno snage da se ne dozvoli samovolja pojedinaca za provođenje nezakonitih i nelegalnih radnji te pozivamo na razumijevanje i vraćanje procedura i akata u zakonske okvire.

Pozivamo općinsku Načelnicu i vijećnike, nadležne službe, da predložene akte ponište i pomognu u daljem dobrom radu JKP “Visočica” Visoko.

Vjerujemo u državu i njene institucije, pozitivne političke namjere, građane općine Visoko kao i sve dobronamjene ljude, uključite se i pomozite nam u zaštiti opštedruštvenog dobra i opštedruštvenog interesa, jer sada nam je u Visokom najpotrebniji ovaj čin.


Možda vas zanima

Visoko

Godina zatvora zbog droge: Prvostepena presuda Općinskog suda u Visokom

Općinski sud u Visokom, sudija Miroslav Savić, donio je i javno objavio...

Crna HronikaVisoko

Skoro kilogram speeda zaplijenjen u Visokom

Na području Visoko provedena je uspješna policijska akcija u kojoj je zaplijenjena...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Građani FBiH u kladionicama ostavili milijardu i po maraka

Dok mjesečni troškovi svakodnevno rastu, a život većine građana postaje sve teži,...

Crna Hronika

Nevesinjac pretukao suprugu pa se pokušao objesiti na orah, policija ga spasila

Osnovni sud u Trebinju potvrdilo je optužnicu protiv Đ.M. (42) iz Nevesinja...

SvijetVijesti

Priča o narkobosu El Menchu: Diskretni arhitekt najopasnijeg kartela

Osnivač i glavni vođa kartela Jalisco New Generation hladnokrvno je i diskretno...

Crna HronikaSvijetVijesti

Djevojka ukrala 70.000 eura pa momku kupila Golf 7

Policija u Plavu uhapsila je 26-godišnju R. Đ. zbog sumnje da je...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon 144 godine rada zatvara se najstariji rudnik uglja u BiH

Nakon 144 godine rada, Rudnik mrkog uglja Zenica ulazi u proces zatvaranja....