Janković iz kornera pogodio za pobjedu Zrinjskog nad Tobolom

Strijelac jedinog gola bio je Janković u 76. minuti

U prvoj utakmici trećeg pretkola UEFA Konferencijske lige Zrinjski je sinoć u Mostaru pobijedio ekipu Tobola iz Kazahstana sa 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Janković u 76. minuti.

Tokom cijele utakmice prvak BiH bio je bolji tim na terenu. Zrinjski je u prvom poluvremenu imao nekoliko lijepih akcija i prodora posebno po lijevoj strani, ali je nedostajao kvalitetan završni pas da bi se ugrozio gol gostujuće ekipe.

U finišu poluvremena jedna greška odbrane mogla je skupo košštati Zrinjski, ali je nasreću Deble iz dobre pozicije pogodio samo prečku.

Na početku drugog dijela Zrinjski je imao dvije dobre prilike, ali se istakao golman gostujuće ekipe Mokin.

U 56. minuti Zrinjski ostaje s igračem manje nakon što je Čorlukla dobio drugi žuti karton. Uprkos brojčanom deficitu prvak BiH je u 76. minuti uspio doći do gola, zahvaljujući fantastičnom udarcu Jankovića koji je iz kornera pogodio mrežu.

Do kraja susreta Tobol je imao jednu priliku za izjednačenje, ali je Čondrić odbranio udarac Zhaksylykova.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za sedam dana u Kostanayu.