JAVILA SE RUMUNKA IZ BEČA I POSLALA DVIJE FOTOGRAFIJE KAO DOKAZ DA NA SNIMCI NIJE DANKA ILIĆ

153

Austrijski sajt “Kosmo” tvrdi da je locirao jednu od dvije žene koja se pojavljuje na snimku iz Beča na kojem se vide dvije žene sa djevojčicom koja liči na nestalu Danku Ilić.

Ta žena, Rumunka, tvrdi da na snimku nije Danka, već njena kćerkica, a “Kosmo” navodi da su ova najnovija saznanja dostavili austrijskoj policiji.

Kako piše ovaj portal, novinari su u kontakt sa ženom A. C. S. (36) stupili preko grupe na Facebooku. Ona je, navode, rumunska državljanka i živi i radi u Beču. Bila je, kako kažu, “nervozna” kada je saznala šta se dešava.

“Šta da kažem? U paklu sam od nedjelje! Bila sam u Velsu kada sam tokom noći primila nekoliko poruka da se snimak sa mojim likom dijeli na svim društvenim mrežama, na televizijama u Rumuniji i Srbiji i da se za mnom traga zbog nestalog djeteta. Odmah sam u nedjelju otišla u policiju u Velsu i zatražila pomoć, ali su me poslali kući i savjetovali da se prijavim policiji u Beču u mom okrugu. Juče sam otišla u policiju u 21. okrug, tražila sam da mi pomognu i zaštite mene, zaštite moje dijete i moju majku. Upravo su me poslali kući. Danas je situacija postala alarmantna jer je moje lice bilo lako prepoznatljivo u svim medijima. Bila sam jako uplašena, nisam znala šta da radim. Obuzeo me strah da ću ostati bez posla”, izjavila je žena za “Kosmo”.

Razgovor s njom, piše “Kosmo”, bio je emotivan i težak jer je bila u šoku. Razmišlja, navode, samo o tome šta bi se moglo desiti da su je prepoznali na ulici i da je pozvana policija.

“Ono kroz šta prolazim je strašno! Niko na svijetu ne može da shvati kakva je ovo noćna mora! Mogla sam nevina da stradam. Ja sam majka, saosjećam zbog djeteta iz Srbije i voljela bih da ga nađu. Ali ono što prolazim sa svojom majkom je isto tako zastrašujuće! Sada je policija došla u moju kuću, sve sam im ispričala i na kraju su se izvinili za patnju koju sam pretrpjela. Zamolili su me da dođem sutra kod njih da potpišem protokol. Samo želim da ova priča ostane iza mene i da pokušam da je zaboravim”, naglasila je mlada Rumunka za “Kosmo”.

Možda vas zanima

U BiH sutra sunčano uz umjerenu oblačnost, temperature do 32 stepena

Prema informacijama iz Federalnog hidrometeorološkog zavoda BiH danas se oblačnost postepeno smanjivala...

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan posjetio Memorijalni centar Srebrenica

Gradonačelnik Londona Sadiq Khan danas je boravio u Memorijalnom centru Srebrenica –...

Danas isplata junskih penzija u Federaciji BiH

U skladu sa Zakonom o PIO/MIO, penzije za juni bit će isplaćene...

“Ne možemo podići ni terapiju”: Rudari Zenice, Kaknja i Breze izlaze na proteste VIDEO

Rudari Rudnika mrkog uglja Zenica, Kakanj i Breza najavili su proteste ispred...

Tragičan kraj potrage, iz Une izvučeno tijelo nestalog ribolovca, državljanina BiH

Potraga za nestalom osobom na rijeci Uni, u blizini Hrvatske Dubice, završena...

Munjevito hapšenje u BiH, Srbijanac iznajmio stan pa krao, koristio specijalni uređaj

Pripadnici Policijske uprave (PU) Prijedor uhapsili su u srijedu državljanina Srbije M....

Sladić otkrio kada stiže novi toplotni val: Do tada ćemo uživati

Nakon perioda visokih temperatura, posljednjih nekoliko dana u Bosni i Hercegovini donijeli...

WhatsApp će omogućiti korisnicima da koriste korisnička imena umjesto brojeva telefona

Korisnici WhatsAppa uskoro će moći koristiti korisnička imena umjesto brojeva telefona, saopćila...