Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Ko je uhapšena Prijedorčanka: Potukla se s vozačem tramvaja pa protjerana iz Hrvatske

Ko je uhapšena Prijedorčanka: Potukla se s vozačem tramvaja pa protjerana iz Hrvatske

23

U akciji “Sparta” prijedorska policija zbog droge je uhapsila Prijedorčanku Dajanu Radošljević, koja se nedavno našla u žiži javnosti zbog nepropisnog parkiranja i sukoba s vozačem tramvaja zbog čega je protjerana iz Hrvatske, saznaju “Nezavisne novine”.

Naime, ona je vlasnica beauty salona koji se nalazio nedaleko od mjesta na kojem je u avgustu ove godine došlo do incidenta gdje je tukla vozača tramvaja u Zagrebu a na društvenim mrežama se pojavio i video snimak.

Kako su prenijeli hrvatski mediji Radošljevićeva je bila parkirala svoj Range Rover preblizu tramvajskih šina, pa tramvaj nije mogao proći.

Navodno ju je jedna osoba upozorila da se ne može tu parkirati, a potom je doslo i do njenog sukoba s vozačem tramvaja, kojeg je navodno odgurnula tako snažno da je pao na pod i navodno ga udarila nogom.

Na snimku koji je objavljen se vidi kako se žena fizički obračunava s vozačem koji ustajući sa tla zamahuje nogom prema ženi koja nasrće na njega šakama.

Tvrdila da je sve “previše otišlo u visinu”
Ona je nakon toga protjerana iz Hrvatske a kako se branila u medijima protjerana je “zbog saobraćajnog prekršaja, što je nestvarno”.

Tvrdila je da nije pretukla vozača i da je to “previše otišlo u visinu”.

Rekla je tada da prihvata krivicu za nepropisno parkiranje koje je bilo bahato i bezobrazno, jer je samo trebala da ode do najbliže apoteke.


“Nepropisno sam se parkirala, pritom me snimalo neko neovlašteno NN lice, rekla sam da me ne snima, ušla sam u ljekarnu, izišla, ispričala se svima pa i ZET-ovcu, koji je izletio iz automobila i udario šakom u retrovizor. Tada sam ja, smatrajući da sam napadnuta, izišla iz auta i ragirala kako sam reagirala”, istakla je ona tada hrvatskim medijima tvrdeći da će se boriti za pravdu.

Policija: “Protjerana zbog opasnosti za javni poredak”
Ona je protjerana iz Republike Hrvatske zato što je predstavljala opasnost za javni poredak i to na način da je počinila prekršaj iz Zakona o javnom redu i miru i ponavljala je činjenje prekršaje, pojašnjeno je tada iz Službe za nezakonite migracije PU zagrebačke.

Radošljevićeva je kako smo i pisali prošle godine uhapšena u akciji “Roma” kada je policija uhapsila 14 osoba zbog proizvodnje i preprodaje droge.

Policija je tada u pretresima pronašla više od kilogram kokaina, tri kilograma marihuane, a otkrili su i laboratorij za uzgoj marihuane.

U jučerašnjoj akciji “Sparta” koju je sprovela prijedorska policija, Radošljevićeva je uhapšena zbog sumnje da je prodala 23 grama kokaina koji je policija oduzela od dvije osobe iz Prijedora.

Iz Policijske uprave Prijedor naveli su da su u srijedu ( 29.oktobra) u okviru akcije kodnog naziva “Sparta” uhapsili D.R. iz Prijedora zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo neovlaštena proizvodnja i promet opojnih droga.

“U okviru navedene akcije od dva lica oduzeto je ukupno 23 grama bijele praškaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu kokain”, naveli su iz policije.

Ona će uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu danas biti predata tužiocu Okružnog javnog tužilaštva Prijedor.


Možda vas zanima

IstaknutoMagazin

Fotografija Halida Bešlića iz JNA: Kako je period iz vojske uticao na karijeru

Na društvenim mrežama danas je objavljena rijetka fotografija Halid Bešlić iz 1977....

IstaknutoVisoko

Visoko među gradovima sa najvećim brojem nezaposlenih u ZDK – više od 5.500 osoba bez posla

U evidenciji nezaposlenih Javne ustanove Služba za zapošljavanje Zeničko-dobojskog kantona na kraju...

Crna HronikaVijesti

Produžen pritvor za četiri osobe privedene u akciji u vezi s Holand Taxijem

Po naredbi Posebnog odjela za suzbijanje korupcije, organizovanog i međukantonalnog kriminala Vrhovnog...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sindikalisti Željeznica FBiH: Nikad nam gore nije bilo, idemo u generalni štrajk ako ne ispune zahtjeve

Reprezentativni sindikati koji djeluju u JP Željeznice Federacije BiH uputili su zvanične...

IstaknutoSvijet

Slučaj porodice iz BiH: Dok oca kriminalca protjeruju 12 godina, mjesečno primaju 7.300 evra

Njemački mediji ovih dana naširoko pišu o slučaju porodice iz Bosne i...

IstaknutoVisoko

Ugledni alimi i profesori na promociji knjige o vakufu u Visokom

U Kulturnom centru Altindag večeras je upriličena promocija knjige „Uticaj vakufa na...

Crna HronikaVijesti

Godinu dana bez optužnice za ubistvo Dejana Kostića Dele

Iako se 11. januara 2026. navršava godina dana od krvavog obračuna u...

BiznisIstaknuto

Koliko vrijede rezerve monetarnog zlata koje BiH ima

Rezerve monetarnog zlata povećane su na najviši nivo od osnivanja Centralne banke...