Kraj za bh. tenisera: Džumhur poražen od drugog nosioca u Banjaluci

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je u 1/4 finalu od drugog nosioca Andreja Ruleva sa 0:2 u setovima nakon skoro dva sata igre.

Džumhur je mnogo bolje otvorio meč i u prvom setu uzeo break protivniku. Poveo je sa 5:2 i kada se očekivalo da će rutinski privesti set kraju, Rublev se vratio i do kraja seta preokrenuo rezultat. Rus je prvi set dobio rezultatom 7:5.

U drugom je viđena velika borba na početku, ali prijelomni trenutak dogodio se na servis Džumhura kada Rublev pravi break. Poveo je ruski teniser sa 3:2, a onda rutinski priveo meč kraju. Drugi set je završen rezultatom 6:3 za Rubleva.

On će u polufinalu igrati protiv slovačkog tenisera Alexa Molcana koji je danas bio bolji u meču protiv Lasla Đerea..