Početna Magazin Lepa Brena: Ne stidim se svog muslimanskog imena

Lepa Brena: Ne stidim se svog muslimanskog imena

24

Pred osmomartovski koncert na stadionu ‘Krnjak’ kraj Karlovca, Lepa Brena je gostovala na Hrvatskoj televiziji, a na pitanje voditeljice da li se stidjela svog muslimanskog imena Fahreta Jahić, najpopularnija jugoslovenska folk zvijezda je odgovorila:

‘Zašto bih se stidjela? Bila sam i ostala to što sam. I danas sam Fahreta. Ponosna sam na svoje roditelje i svoje korijene. Nisam se promijenila, jedino su se sa mojom popularnošću mijenjali ljudi oko mene.

Ime Brena dao mi je košarkaški trener Vlado, jer mu je bilo teško da me zove Fahreta. Brena je bilo ime neke ljepotice za koju nikad nisam čula, a epitet ‘lepa’ dao mi je voditelj Milovan Ilić Minimaks.’

Rekla je da ju je svojevremeno, dok je imala 15 kilograma viška, jedan konobar uporedio sa trafo-stanicom i rekao da je ‘kao odvaljeno bosansko brdo’.


Brena je otkrila i da je na ekavicu prešla na savjet saradnika i da su joj rekli da treba da se odluči između ekavice i ijekavice, jer ih je miješala. Iako joj je bilo neugodno, u jednom trenutku se odlučila za ekavicu i tražila je da je ispravljaju ukoliko bude koristila ijekavski. Kazala je da joj se nikad ne dogodi ‘da se vrati na ijekavski govor’.

Lepa Brena je rekla da je se uvijek deklarisala kao Jugoslovenka, iako je to prošlost, i da i danas voli lokaciju od Vardara pa do Triglava, iako su to prošla vremena.

Objasnila je da to nema nikakvu političku pozadinu, već da je naprosto pjevala na prostoru cijele bivše Jugoslavije, za tržište od 25 miliona ljudi.

(VisokoIN)


Možda vas zanima

IstaknutoMagazin

Aca Lukas: Pokušali su da me ubiju na Jahorini

Pjevač Aca Lukas oglasio se na društvenoj mreži Instagram gdje tvrdi da...

MagazinSvijet

Stampedo nastao nakon pucnjave na nastupu bh. DJ-a

Rano u petak na festivalu elektronske muzike Tehmplo u Tulumu, u Meksiku,...

IstaknutoMagazin

Fotografija Halida Bešlića iz JNA: Kako je period iz vojske uticao na karijeru

Na društvenim mrežama danas je objavljena rijetka fotografija Halid Bešlić iz 1977....

Magazin

Karleuša optužila Severinu da je plaćena: Ovo je antisrpska agenda

Tokom razgovora dotakla se i pjevačice Severine iz Hrvatske, komentarišući njeno uključivanje...

Magazin

Bh. pjevačica u braku je sa milionerom, a nakon porođaja se susrela sa ozbiljnim problemom

Mlada bh. pjevačica Azra Husarkić prije nekoliko mjeseci dobila je kćerkicu Esme...

IstaknutoMagazin

Robert Dacešin podijelio neobično iskustvo: Kako je virtualno “posjetio” Meku

Poznati putopisac Robert Dacešin podijelio je neobično iskustvo vezano za Meku, najsvetije...

Magazin

Vesna Zmijanac se svojevremeno zabavljala sa milijarderom, otkrila zašto ga je ostavila

Legenda narodne muzike Vesna Zmijanac svojevremeno je važila za jednu od najpoželjnijih...

MagazinVijesti

Jakov Jozinović stiže u Sarajevo – najveća mlada zvijezda regiona u Skenderiji

Jakov Jozinović, trenutno najveća mlada muzička zvijezda regiona, nastavlja da pomjera granice...