Početna Bosna i Hercegovina Mehmedović odgovorio šta bi uradio na mjestu Izetbegovića i da li bi bio bolji

Mehmedović odgovorio šta bi uradio na mjestu Izetbegovića i da li bi bio bolji

72

Zastupnik SDA u državnom parlamentu Šemsudin Mehmedović govorio je o odlasku ove stranke u opoziciju, prvo na državnom nivou, a sada i na nivou bh. entiteta Federacija Bosne i Hercegovine. Mehmedović ističe da su SDA potrebne promjene.

Prvo je Mehmedović prokomentarisao izlazak Željke Cvijanović, članice Predsjedništva BiH iz sale dok je visoki predstavnik Christian Schmidt predstavljao u UN-u izvještaj o stanju u BiH.

“To je jedan od igrokaza SNSD-a i njihovih kadrova jer oni kao kofol ne priznaju visokog predstavnika jer nije dobio saglasnost u Vijeću sigurnosti, ali njima je ovaj visoki predstavnik itekako drag jer on svojim odlukama i potezima doprinosi ostvarenju njihovog životnog cilja”, istakao je Mehmedović.

SDA u opoziciji
Za Mehmedovića je dobro što je u opoziciji jer, kako tvrdi, potreban joj je reset.

“SDA rukovodstvo se ne bavi kadroviranjem nego će se sada baviti upravljavanjem strukture, demokratizacijom stranke, vraćanjem na izvorne postavke zbog kojih je SDA osnovana. Mislim da je stranci potreban taj politički reset, kadrovski, unutarstranački. Treba promijeniti taj odnos kadrova prema poslu”, rekao je Mehmedović i dodao:

“Mislim da je SDA zaslužila da ode u opoziciju zbog raznih loših pojava i u samoj SDA i loših kadrova koji su rušili čast i ugled SDA, a pokazalo se to na izborima.”

Da li bi bio bolji predsjednik SDA od Bakira Izetbegovića?
Na pitanje da li bi bolji predsjednik SDA od Bakira Izetbegovića, Mehmedović je odgovorio:

“Teško je to upoređivati iz razloga što u svakom vremenu imate nove i drugačije izazove, ali svakako da bih drugačije postavio strukturu SDA. Povećao bih stepen odgovornosti kadrova, promijenio bih principe kadrovske politike, promijenio bih principe odgovornosti i naravno unaprjeđivanja unutar strukture što bi pospješilo sigurno da SDA bude prihvatljivija građanima. SDA mora igrati bijele figure.”

Poručio je kako su “zatočenici politika koji ne žele BiH”.

Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon skoro 10 godina sporova: Ministarstvo ponovo izdaje dozvolu za hidroelektranu Mirze Teletovića

Federalno ministarstvo okoliša i turizma pripremilo je novo rješenje kojim ponovo izdaje...

Vijesti

Nalozi za isplatu invalidnina za maj 2026. upućeni bankama

Federalno ministarstvo finansija saopćilo je da je osiguralo sredstva za isplatu invalidnina...

Promo

MOVE TV aktivirajte bez naknade i gledajte odmah!

Vaša televizija sada putuje s vama, omiljeni sadržaj je uvijek uz vas!...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Vitezu neće biti javnog navijanja za Zmajeve: Općina odbila zahtjev

Odluka Općine Vitez da ne odobri organizaciju fan zone za praćenje nastupa...

Crna HronikaIstaknuto

Nesvakidašnji slučaj u bh. gradu – otac vezao sina za banderu

Banjalučka policija uhapsila je muškarca na Laušu koji je vezao sina za...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Državna agencija penzionerki isplatila 7.200 KM za obuku nove sekretarice

U Agencija za rad i zapošljavanje BiH, koja bi trebala da bude...

Smrtovnice

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

PINJO (Mustafa) NEDŽAD-Džadan 09.06.2026. u 18:00 sati

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Edin Avdić ukopan u Sarajevu, dženazi prisustvovao veliki broj ljudi

Porodica, prijatelji, kolege i brojni ljudi iz svijeta košarke danas su se...