Početna Istaknuto Mijatović: Fildžan države i džamahirije pravite negdje drugo. Ne u BiH

Mijatović: Fildžan države i džamahirije pravite negdje drugo. Ne u BiH

78

Potpredsjednik SDP-a i federalni ministar razvoja, poduzetništva i obrta Vojin Mijatović, oglasio se poručivši da je obećao odgovoriti nekima kada se usvoji rebalans budžeta.

“Navikao sam da mi godinama unazad Dodik i njegov režim crtaju metu na čelo, progone i mene i porodicu samo zato što volim svoju državu. Znao sam da ću biti meta i njemu i njegovoj opoziciji kada sam digao zastavu BiH na Kastelu, jer oni podjednako ne vole Bosnu i Hercegovinu.

Ali moram priznati da nisam očekivao da će nekima, koji se kunu u BiH, biti toliki problem Srbin iz Banja Luke koji je ministar u Vladi FBiH”, navodi ministar Mijatović i dodaje:

“Strašno je šta sve izgovaraju i lažu, pa i ovo posljednje kako se ja kroz rebalans budžeta svetim Krajini i slične laži.”

Kaže da je on čovjek koji ‘živi ovu državu’ i koji je javno rekao da će prvi obući uniformu i braniti BiH ako bude trebalo.

“Ali izgleda da to nije dovoljno jer izgleda da vi i ja ne pričamo o istoj BiH. Vaša BiH je ista kao i Dodikova “nezavisna” Republika Srpska, jednonacionalna, ekstremistička, kriminalna i korumpirana, a moja BiH je jedinstvena, multietnička, građanska, demokratska”, naveo je Mijatović.

Miloradu Dodiku i takvima kao on poručio je:

“Da razbijem mokre snove i Dodiku i vama, nikad ali nikad Republika Srpska neće biti nezavisna i nikad ali nikad nećete od BiH napraviti unitarnu bošnjačku državu! I Dodik i vi ste ekstremi i ovo društvo polako ustaje protiv vaših politika.

Fildžan državice, pravoslavne i muslimanske džemahirije pravite negdje drugo, ne u našoj BiH, a što reče jedan čovjek o vašem i Dodikovom patriotazimu najbolje je rekla, a tek će reći Sky aplikacija”, poručio je Vojin Mijatović.

Na kraju se zahvalio svim poslanicima u oba doma Parlamenta FBiH, a posebno kaže poslanicima SBIH koji nisu dio većine, ali su podržali rebalans jer “su svjesni stvarnih potreba građana FBiH i vode u tom segmentu državotvornu politiku”.

Možda vas zanima

IstaknutoSport

Amar Osim o nastupu Zmajeva: Matematički smo u igri, ali ovako ne možemo daleko

Remi Bosne i Hercegovine protiv Kanade (1:1) u prvom kolu Svjetskog prvenstva...

Grad Visoko / Foto: Visokoin.com
Bosna i HercegovinaVijesti

Sunčan i topao vikend pred nama: Temperature do 32 stepena

U Bosni i Hercegovini danas se očekuje sunčano vrijeme uz malu do...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bruceloza se ubrzano širi u BiH, podaci su alarmantni

Bruceloza se posljednjih mjeseci širi među stanovnicima u FBiH, a najviše slučajeva...

Sport

Barbarez nakon remija na otvaranju prvenstva: Zaslužen bod, imamo jasan cilj

Selektor fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Sergej Barbarez, izrazio je zadovoljstvo osvojenim...

IstaknutoSport

Vodili pa remizirali s Kanadom: Bod za nadu u drugi krug

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je protiv Kanade u prvom kolu Svjetskog...

InternetIstaknuto

Šta se dešava? Facebook, Instagram i Messenger trenutno ne rade

Korisnici širom Bosne i Hercegovine, ali i u svijetu od poslijepodnevnih sati...

Crna HronikaSvijet

Horor na auto-putu u Mađarskoj, osam poginulih

Najmanje osam osoba izgubilo je život u dvije povezane saobraćajne nesreće koje...

Visoko

Ministarstvo finansija ZDK okupilo predstavnike kantonalnih ministarstava finansija: Programsko budžetiranje ključna tema sastanka

Ministarstvo finansija Zeničko-dobojskog kantona organizovalo je u Zenici sastanak predstavnika kantonalnih ministarstava...