Mirza rešetao Pistonse, Netsi izgubili…

Košarkaši Brooklyn Netsa poraženi su večeras na gostovanju u The Palace of Auburn Hillsu od Detroit Pistonsa rezultatom 103:99, a naš Mirza Teletović je pružio ponovo sjajnu partiju.

Netsi su dobro otvorili meč. Poveli su 11:4, ali košarkaši Detroita nisu dozvolili da se gosti dodatno odvoje. Vratili su se u meč, ali su Netsi ipak dobili prvi period s minimalnih 24:23.

Međutim, Pistonsi igraju mnogo bolje u drugoj dionici. Uspjeli su da naprave dvocifrenu prednost, a košarkaši Netsa su u tim trenucima srljali iz greške u grešku. Na poluvrijeme je Detroit je otišao sa 17 poena prednosti 61:44.

Nakon što je odigrao tri minute u prvom poluvremenu, Mirza Teletović je startovao u nastavku utakmice, a svoje minute je u potpunosti iskoristio. Krenuo ga je šut, ali osim Derona Williamsa, niko od njegovih saigrača ga nije pratio. Nakon 36 minuta igre Pistonsi su imali plus 18, 86:68.

Mirza je nastavio sa odličnom igrom i u četvrtoj dionici. Naš reprezentativac je uz Williamsa i Blatchea punio koš Pistonsa, pa se u posljednju minutu ušlo sa samo minus pet za tim iz Brooklyna 98:83. Ipak, Pistonsi su uspjeli sačuvati prednost, te su na kraju stigli do pobjede.

Mirza Teletović je za 24 minute na parketu ubacio 17 poena, te je imao četiri skoka, a ubacio je čak pet trica iz šest pokušaja. Od njega su efikasniji bili Deron Williams sa 22 poena, te Andray Blatche s 20 poena.

Pistonse je do pobjede vodio Andre Drummond s 22 poena i 13 skokova, a Greg Monroe je upisao 22 poena i 11 skokova.