“MUP HNK JE PONOVO POKAZAO SVOJU NESPOSOBNOST DA SAČUVA MIR U MOSTARU I ZAŠTITI GRAĐANE!”

Pred derbi 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Veleža i Željezničara, došlo do je navijačkih sukoba u Mostaru. Navijački neredi dogodili su se danas u Mostaru uoči večerašnje utakmice Veleža i Željezničara.

Do navijačkih nereda došlo je u 13:15 sati u samom centru grada kada je grupa “Manijaka” napala domaće navijače.

Na sve se oglasio zastupnik u Parlamentu FBiH Sanel Kajan iz DF-a koji je na svome Facebook nalogu napisao :

” MUP HNK je ponovo pokazao svoju nesposobnost da sačuva mir u Mostaru i zaštiti građane! MUP HNK je po ko zna koji put dokazao da nisu sposobni da se organizuju i spriječe nerede!

Za povrijeđene, za strah, za blokadu Glavne ulice, za lošu sliku iz Mostara krivi su nesposobni rukovodioci u MUP-u HNK! Molim svoje kolege u Skupštini HNK da zatraže odgovornost policijskih struktura.

Ja ću djelovati kroz Parlament FBiH.

Ističem da ne okrivljujem policajce, nego direktno ministra MUP-a HNK, komesara policije i rukovodioce. Zna se čiji su kadrovi i ko je podržao njihovo imenovanje. Zbog čega ispaštaju stanovnici dijela Bosne i Hercegovine koji se zove Hercegovačko neretvanski kanton, a najviše građani Mostara. “

https://www.tiktok.com/@crnahronikainfo/video/7274623221276708102?is_from_webapp=1&sender_device=pc