Početna Sport Muzaferija okončala sezonu Svjetskog kupa: Rezultat nije kakav sam očekivala…

Muzaferija okončala sezonu Svjetskog kupa: Rezultat nije kakav sam očekivala…

189

Utrkom u Val di Fassi najbolja bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija, članica skijaškog kluba „ZE-2010“, završila je ovosezonsko takmičenje u Audi FIS Svjetskom kupu.
Uprkos snazi volje na rezultat u današnjoj utrci uticale su posljedice ozbiljnog pada koji je Muzaferija doživjela prošle sedmice u Andori na zvaničnom spust-treningu i zbog čega je propustila četiri utrke, po dvije u disciplinama spust i Super-G, saopćeno je iz tima Elvedine Muzaferije.

Neželjena situacija prekinula je seriju dobrih rezultata od 22. mjesta u FIS Svjetskom kupu krajem januara, zatim 15. mjesta u FIS Europa kupu i 16. mjesta u istoj disciplini na Zimskim olimpijskim igrama u Cortini. Propustom ključnih utrka smanjene su njene šanse za plasman u finale svjetskog kupa.

– Današnjom utrkom u Val di Fassi za mene je završena sezona u Audi FIS Svjetskom kupu. Rezultat nije kakav sam očekivala, ali nakon povrede zgloba drago mi je da sam tu. Nažalost, u ovom trenutku, zbog povrede, fizički nisam bila u stanju da vozim kako sam htjela da napadam i da se borim za samo finale, ali s obzirom na to da je ovo bila olimpijska sezona i da je to bio glavni cilj, te da sam ostvarila historijski rezultat za Bosnu i Hercegovinu, 16. mjesto u disciplini Super-G., to je dobar rezultat na koji sam ponosna – sumirala je Muzaferija rezultate nakon današnje utrke u Italiji.


Sezonu u FIS Svjetskom kupu dvadesetšestogodišnja Visočanka završila je sa šest nastupa u spustu, u kojem nije uspjela osvojiti bodove i pet Super-G utrka s osvojenih 16 bodova, te trenutno zauzima 37. mjesto u disciplini.

– Nakon kratkog odmora vozit ću utrke finala FIS Europa kupa u Saalbachu. Kada se osvrnem na cijelu sezonu nije onakva kakvu sam zamislila, ali takav je sport. Jedna sezona je bolja, jedna lošija, ne predajem se i idemo dalje – poručuje Muzaferija.

Posljednji, predfinalni vikend u Val di Fassi donio je mnogo uzbuđenja i u dvije spust utrke slavila je Laura Pirovano, a na Super-G podijumu danas završile su još dvije Italijanke, Elena Curtoni kao pobjednica i Asja Zenere kao trećeplasirana. Drugo mjesto pripalo je Kajsi Viskhoff Lie. Jedina bosanskohercegovačka predstavnica u najvišem rangu svjetskog skijanja imala je startni broj 22 i sa zaostatkom od tri sekunde i 35 stotinki na kraju, od 57 takmičarki, zauzela 42. mjesto.

Finale Audi FIS Svjetskog kupa, u koje ide 25 najboljih u disciplini, bit će održano od 19. do 25. marta u Norveškoj, a finale FIS Europa kupa na kojem će Elvedina Muzaferija nastupiti u brzim disciplinama na programu je od 20. do 22. marta u Saalbachu (Austrija).


Možda vas zanima

Crna HronikaIstaknuto

Uhapšene četiri osobe zbog navođenja maloljetnica na prostituciju: Među njima tri policajca

U nastavku istrage za trgovinu ljudima, četiri lica su lišena slobode, saopćeno...

Bosna i HercegovinaVijesti

NiP: Ovo su principi na kojima se jedino može rješavati pitanje državne imovine

Stranka Narod i pravda (NiP) oglasila se o ponovo aktuelnom pitanju državne...

Bosna i HercegovinaVijesti

MUP ZDK spreman za fudbalski spektakl u Zenici: Detaljne upute za navijače pred meč BiH-Italija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra (31. marta) od 20:45 sati igra...

Humanitarne akcije

Majka dvoje djece boluje od karcinoma s metastazama, liječenje košta više od 63.000 KM

Mirela Belegić (39) iz Novog Travnika trenutno vodi najtežu životnu bitku. Dijagnosticiran...

Zdravlje

Tri jednostavna načina da otkrijete da li je jaje pokvareno

Pokvareno jaje može pokvariti cijelo jelo, ali i ugroziti zdravlje. Srećom, postoji...

Crna Hronika

U sudaru automobila i kamiona poginula jedna osoba, druga u kritičnom stanju

Na magistralnoj cesti Bosanski Petrovac – Ključ jutros je došlo do teške...

BiznisVijesti

Svijetu prijeti naftna kriza poput one iz 1970-ih

Aktuelna situacija na Bliskom istoku i nagli rast cijena nafte podsjećaju na...

Vijesti

Kiša, susnježica i snijeg širom BiH, evo gdje će najviše padati

U Bosni i Hercegovini danas pretežno oblačno vrijeme. U Bosni u nizinama...