Početna Istaknuto Muzaferija: Ovaj rezultat je dobra uvertira za Svjetsko prvenstvo

Muzaferija: Ovaj rezultat je dobra uvertira za Svjetsko prvenstvo

141
Alpine Skiing - FIS Alpine Ski World Cup - Women's Super G - Garmisch-Partenkirchen, Germany - January 26, 2025 Bosnia and Herzegovina's Elvedina Muzaferija reacts REUTERS/Gintare Karpaviciute

Najbolja bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija jučer je ostvarila najbolji rezultati sezone u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu gdje je održana peta utrka Super-G discipline Audi FIS Svjetskog kupa.

Sa startnim bojem 29. Muzaferija je stazu “Kandahar”, dužine skoro dva kilometra, prešla za 1:17.20 stotinki i kroz cilj prošla osamnaesta. Utrku je, jednako kao i Nadine Fest, završila na 22. poziciji s devet kup bodova.

Dvadesetpetogodišnja Visočanka i godinu starija Austrijanka zaostale su s dvije sekunde i 29 stotinki za pobjednicom današnje Super-G utrke Larom Gut-Behrami (33).

Treću utrku zaredom, koju je završila u top 30 discipline, Muzaferija posmatra kao rezultat upornosti i pozitivnog stava, ali i kao dobru uvertiru za Svjetsko prvenstvo, koje će u Saalbachu biti održano od 4. do 16. febraura.

“22. mjesto je najbolji rezultat u ovoj sezoni za mene, ali naravno puno više očekujemo i znamo da će rezultat doći. Mi smo ostali uporni i nakon malo lošijeg perioda, da tako kažem, ostali smo pozitivni i nastavili boriti se dalje. Tako je i taj rezultat danas došao. Naravno da sam sretna i ovo je samo dobar početak za period koji nam dolazi, a to jeste za Svjetsko prvenstvo u Saalbachu, gdje ću voziti utrke 6. i 8 februra u spustu i Super-G disciplini. Navijajte za mene”, poručila je jedina bh. takmičarka koju ćemo pod zastavom Bosne i Hercegovine pratiti u Austriji.

Na pauzu FIS Svjetskog kupa Muzaferija odlazi sa 16 bodova i kao 33 skijašica u poretku Super-G discipline.

U današnjoj utrci u Garmichu, koja je kratko prolongirana zbog kiše i snijega, uz Gut-Behrami slavile su drugoplasirana Lie Kajsa Vickhoff i Federica Brignone koja je zauzela treće mjesto. Deset takmičarki nije uspjelo završiti utrku.

Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Nakon sukoba u Preventu radnik progovorio: “Neću odustati, borim se za prava radnika”

Nakon što je policija jutros intervenisala u krugu kompanije Prevent na lokaciji...

Bosna i HercegovinaVijesti

Konaković i Gerapetritis: Unaprijediti saradnju u oblasti ekonomije, energetike, turizma…

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković razgovarao je danas u...

SvijetVijesti

Meloni poručila Trampu: Nikad ne molim, niti to čini Italija

Italijanska premijerka Đorđa Meloni je izjavila da je tvrdnja američkog predsjednika Donalda...

Bosna i HercegovinaVijesti

Bivši SDP-ovac, pa SD-ovac sada u novoj stranci: Enver Bijedić pristupio SBB-u

Savezu za bolju budućnost (SBB) danas je pristupio Enver Bijedić, nekadašnji federalni...

Sport

Nekadašnji trener Sarajeva preuzeo ekipu Zrinjskog

HŠK Zrinjski Mostar zvanično je dobio novog šefa stručnog štaba. Mostarski klub...

Visoko

Vlada ZDK usvojila programe vodnih naknada vrijedne 10,35 miliona KM

Vlada Zeničko-dobojskog kantona usvojila je odluke o usvajanju programa utroška sredstava vodnih...

Visoko

Grad Visoko nagradio učenike generacije za školsku 2025/2026. godinu

Danas je u Gradskoj upravi Visoko upriličen svečani prijem za učenike generacije...

Bosna i HercegovinaVijesti

Ako ste krenuli prema Jadranu, izbjegavajte nekoliko graničnih prelaza zbog gužve

Na putevima u Bosni i Hercegovini pojačana je frekvencija saobraćaja, a posebno...