Nakon 55 godina Engleska konačno u finalu velikog takmičenja, čeka ih okršaj s Italijom

Engleska je drugi finalista Eura 2020 nakon večerašnje pobjede protiv Danske sa 2:1 poslije produžetaka.

Pobjedom na legendarnom londonskom stadionu Wembley Engleska je ušla u svoje prvo finale u historiji evropskih prvenstava i svoje prvo finale velikih takmičenja nakon Svjetskog prvenstva 1966. godine.

Prvi u vodstvo su došli Danci fantastičnim golom Mikkela Damsgaarda iz slobodnog udarca u 30. minutu, dok su Englezi izjednačili devet minuta kasnije autogolom Simona Kjaera. U drugom poluvremenu golova nije bilo, a pobjedu Gordom Albionu donio je Harry Kane u 104. minutu nakon što je natrčao na odbijenu loptu nakon što mu je danski golman Kasper Schmeichel odbranio penal.

Englezi će se u finalu sastati s Italijom koja je jučer pobijedila Španiju poslije boljeg izvođenja penala, nakon što je u susret nakon 120 minuta završen 1:1. Finale se igra u nedjelju, u 21.00 sati, na londonskom Wembleyu.