Početna Svijet Nakon Twittera, Turska blokirala i pristup YouTubeu

Nakon Twittera, Turska blokirala i pristup YouTubeu

5

Iako su evropski zvaničnici oštro osudili odluku Turske o blokiranju pristupa Twitteru, turski premijer Recep Tayyip Erdoğan nije se tu zaustavio.

“Briga me šta bi mogla reći međunarodna zajednica”, kazao je pred nekoliko hiljada pristalica na predizbornom skupu u Bursi, kada je blokirao pristup Twitteru. A da ga je zaista “briga” pokazuje i njegov sljedeći korak.

Tri dana prije početka općinskih izbora koji će se održati 30. marta, Erdogan je blokirao i pristip You Tube-u. Zapravo, samo je obistinio svoje prijetnje s početka mjeseca…

Za videosnimak koji je procurio u javnost, a vezano za sastanak vlade o Siriji, premijer Turske je ustvrdio da je djelomično lažiran, odnosno da se radi o montaži.


“Objavili su nešto na Youtubeu. Bio je to sastanak posvećen nacionalnoj sigurnosti; to je sramotan, kukavički i nemoralan čin”, kazao je Erdogan u Dijarbakiru na predizbornom skupu povodom općinskih izbora u nedjelju.

Sud u Turskoj jučer je također naredio i da se pristup Twitteru odblokira, ali ta naredba još uvijek nije provedena i nije poznato kada će biti.

Twitter je inače blokiran zbog toga što je, navodno, kršio turske zakone o privatnosti. Recep Tayyip Erdogan zaprijetio da će ugasiti ovu društvenu mrežu u Turskoj jer se na njoj iznose navodi o korupciji u turskoj vlasti.

(VisokoIN)


Možda vas zanima

SvijetVijesti

Poznati meteorolog otkriva: Evo kada snijeg ponovo stiže na Balkan

Novi talas hladnog arktičkog zraka stigao je u region tokom noći subote...

MagazinSvijet

Stampedo nastao nakon pucnjave na nastupu bh. DJ-a

Rano u petak na festivalu elektronske muzike Tehmplo u Tulumu, u Meksiku,...

SvijetVijesti

Njemački lanac supermarketa ulazi u stečaj: 3.000 radnika ostaje bez posla?

Porodična firma “Feneberg Lebensmittel” našla se u finansijskim poteškoćama. Stručnjaci bi sada...

SvijetVijesti

Brutalna snimka ubistva žene pokrenula nove proteste u Americi

Protesti protiv američke Službe za imigraciju i carine (ICE) nastavljeni su u...

IstaknutoSvijet

Slučaj porodice iz BiH: Dok oca kriminalca protjeruju 12 godina, mjesečno primaju 7.300 evra

Njemački mediji ovih dana naširoko pišu o slučaju porodice iz Bosne i...

SvijetVijesti

Nakon 25 godina: Snijeg na ulicama istočnog Maroka

Grad Oujda na istoku Maroka probudio se jutros pod snijegom, u prizoru...

SvijetVijesti

Težak udes u Austriji: Vozaču iz BiH prevrnuo se kamion

Juče oko podneva (7. januar) došlo je do težeg udesa u okolini...

SvijetVijesti

Alarm u Njemačkoj: Raste nezaposlenost

Stopa nezaposlenosti u Njemačkoj u decembru iznosi 6.2 odsto, a broj nezaposlenih...