Napad dronom u Abu Dhabiju, više eksplozija odjeknulo u blizini aerodroma

99

Troje ljudi je ubijeno u napadu dronom koji se desio blizu aerodroma u Abu Dabiju za koji se sumnja da su ga počinili Huti pobunjenici, izvještava CNN te dodaje da su se poslije napada mogle čuti i ekspolzije širom glavnog grada Ujedinjenih arapskih emirata.

U saopštenju policije Abu Dabija navodi se da su tri cisterne sa gorivom eksplodirale u oblasti Musafa nakon što su se zapalila, a preliminarna istraga ukazuju na napad dronom. Najmanje tri osobe su poginule, a šest je povrijeđeno, prenosi državna novinska agencija WAM.
Jemenski pobunjenici Huti koje podržava Iran rekli su da će uskoro dati izjavu o “specijalnoj vojnoj operaciji koja je izvedena u srcu UAE,” objavio je u ponedjeljak TV kanal Al Masirah u vlasništvu Hutija.

“Policija Abu Dabija potvrdila je da je u ponedjeljak u jutro izbio požar, koji je doveo do eksplozije tri cisterne za naftu u ICAD 3, Musafa pblasti, u blizini skladišnih rezervoara Abu Dabi naftne kompanije (ADNOC),” navodi se u saopštenju za WAM.

Novinar CNN-a čuo je dvije eksplozije praćene crnim dima koji se dizao iz pravca aerodroma.
UAE sudjeluju u vojnoj kampanji koju predvodi Saudijska Arabija protiv Huti pobunjenika u Jemenu od 2015. godine.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

Poziv građanima na pojačan oprez zbog povećanog rizika od šumskih požara

Ministarstvo za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Zeničko-dobojskog kantona i Kantonalna uprava za...

Iz Sahare u Evropu stiže vruć zrak, temperature idu do 47 stepeni

Pirinejski poluotok zahvatio je ekstremni toplinski val koji bi ove sedmice u...

SIPA u Sarajevu uhapsila šest osoba zbog krijumčarenja migranata

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) u nastavku operativnih...

“Ne volim te Alija” odjekivalo Drinom: Nacionalističko orgijanje na regati u Bajinoj Bašti

Svega nekoliko dana nakon obilježavanja 31. godišnjice genocida u Srebrenici, društvenim mrežama...

Sindikat radnika trgovine pita Vladu FBiH: U Gradačcu vlada anarhija, zašto se toleriše ignorisanje neradne nedjelje?

Sindikat radnika trgovine i uslužnih djelatnosti Bosne i Hercegovine (STKBiH) oglasio se...

Stižu pljuskovi, grmljavina i mogućnost grada

U većem dijelu Bosne i Hercegovine danas se očekuje umjereno do pretežno...

Uzunović uhapšen u Sloveniji: Tragalo se za njim zbog ubistva supruge

Slovenačka policija uhapsila je malo prije ponoći 39 godišnjeg Amira Uzunovića, državljanina...

Novo šetalište na jednoj, deponija na drugoj strani – ovako izgleda centar Visokog

Dok se građanima i turistima predstavlja uređeni centar Visokog i novootvorena šetnica...