Početna Istaknuto Napadači na Kolašinca i Ozila priznali krivicu

Napadači na Kolašinca i Ozila priznali krivicu

34

Londonska Metropolitanska policija objavila u srijedu da su dvojica muškaraca optužena za pokušaj pljačke i napad na fudbalere Arsenala Mesuta Ozila i Seada Kolašinca priznali krivicu.

Ashley Smith (30) i Jordan Northover (26) priznali su pokušaj pljačke koji se dogodio 25. jula ove godine u ulici Platts Lane u londonskoj četvrti Hamstead.

“Snimke CCTV-a pokazuju kako se nisu ustručavali izvući oružje kad su postavljali zahtjeve, ali nisu se ni potrudili da izvrše plan do kraja. Jedna žrtva je stajala na tlu i odbila osumnjičene”, navodi se u službenom saopštenju policije.

Policija je danas objavila i nešto duži snimak napada koji je ranije pušten u javnost, a na kojem se vidi kako napadač prijeti nožem Kolašincu, ali se bh. reprezentativac brzo snašao i otjerao ga.

Ozil je u jednom momentu napustio automobil i ušao u obližnji turski restoran, strahujući za život, dok se Kolašinac suprotstavio jednom od napadača.

Britanski mediji su pisali ranije su se napadači na kraju razbježali te da nisu uspjeli pokrasti fudbalere Arsenala.

Glasnogovornik Arsenala je izjavio da su igrači bili meta pokušaja krađe automobila.

Možda vas zanima

Crvenoj zvezdi zbog veličanja Ratka Mladića prijeti oštra kazna

Zbog navijačkih transparenata koji veličaju preminulog haškog osuđenika Ratka Mladića, istaknutih na...

SDP Visoko bojkotuje svečanu sjednicu Gradskog vijeća

Predstavnici SDP-a Visoko najavili su da neće prisustvovati večerašnjoj svečanoj sjednici Gradskog...

Kriza u “Željeznicama”, sindikat prijeti obustavom rada u ponedjeljak

Iz Samostalnog sindikata saobraćajno-transportne djelatnosti ŽRS saopštili su da resorno ministarstvo, odnosno...

Švajcarska kompanija seli proizvodnju u BiH

Švajcarska kompanija planira preseliti proizvodnju u Bosnu i Hercegovinu, odnosno u Novi...

Aston Martin razmatra posljednji pravi ručni mjenjač

Ručni mjenjač je na izdisaju. Neće proći mnogo vremena prije nego što...

Detalji s ročišta: Anel Sejfović nezaposlen, a pronađeno mu 60.000 eura i Mercedes G klase, Džomba rekao da živi od ženine plate

Pred Kantonalnim sudom u Sarajevu održano je ročište za određivanje pritvora osumnjičenima...

Đina Džinović privukla pažnju porukom o ocu: Nikada mu neću oprostiti

Porodični odnosi nakon razvoda Harisa Džinovića i Meline Galić, koja danas nosi...

Nevrijeme stiglo u BiH: Grad veličine jajeta pogodio Krajinu

Na sjeverozapadu Bosne i Hercegovine trenutno su zabilježeni lokalno snažni pljuskovi praćeni...