Početna Istaknuto Nevrijeme u Slavoniji bilo je kobno za životinje: “Štitile su svoje mlade pa se nisu stigle na vrijeme skloniti”

Nevrijeme u Slavoniji bilo je kobno za životinje: “Štitile su svoje mlade pa se nisu stigle na vrijeme skloniti”

51

Snažno nevrijeme koje je u ponedjeljak navečer zahvatilo kontinentalni dio zemlje uzrokovalo je veliku materijalnu štetu te je bilo kobno za rode i druge divlje životinje. Iz Udruge za pravnu zaštitu životinja ANIMALEX poručuju kako su rode štitile svoje mlade te se zbog toga nisu imale gdje skloniti.

Jedno prihvatilište za divlje životinje nalazi se u Zagrebu, u sklopu azila Dumovec. Azil će rado prihvatiti ozlijeđene životinje, no problem stvara prijevoz tih istih životinja od Slavonije do Zagreba.


Stoga iz Udruge apeliraju na građane koji su se susreli s unesrećenim rodama da ih putem komunalnog redarstva grada ili općine pokušaju zbrinuti na svom području. Ako to nije moguće, mogu se obratiti azilu Dumovec.

Iz Udruge poručuju da je svaka jedinica lokalne samouprave do sada već trebala imati rješenje za zbrinjavanje unesrećenih divljih životinja na svom području. Međutim, ova vrsta pomoći nije zaživjela pa u većini slučajeva najviše ispaštaju upravo životinje


Možda vas zanima

Visoko

Pretežno oblačno vrijeme danas u Visokom uz intervale sunca

U Visokom danas preovladava pretežno oblačno vrijeme uz povremene sunčane intervale tokom...

SvijetVijesti

Vrh beogradske policije povezan je s mafijaškim klanovima: Vučić nudi svoju verziju istine

Srbija je suočena s velikim političko-policijskim skandalom nakon što je otkriveno da...

Bosna i HercegovinaVijesti

Brčko: Uklonjen natpis “Srpska kuća” sa objekta bivše kockarnice

Sa objekta bivše kockarnice u Brčkom danas je uklonjen sporni natpis „Srpska...

Foto: Screenshot YouTube
Visoko

Mladi fudbaleri FK “Čaja” ponovo predstavljaju Visoko na UEFA turniru u Holandiji

Ekspedicija Fudbalskog kluba “Čaja” iz Visokog otputovala je u Holandiju, gdje će...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Bivši radnici Krivaje pred zgradom Vlade FBiH, traže rješenja za njihov status

Bivši radnici Krivaje iz Zavidovića danas su se okupili ispred zgrade Vlade...

Bosna i HercegovinaVisoko

Igor Stojanović posjetio Hram Svetog Prokopija u Visokom

Igor Stojanović posjetio je Hram Svetog velikomučenika Prokopija u Visokom, jedan od...

Vijesti

Delić podnio krivičnu prijavu protiv Amidžića zbog širenja mržnje i vrijeđanja Bošnjaka

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike podnijelo je Federalnom tužilaštvu krivičnu prijavu...

Biznis

Nova Klas tjestenina: Kada domaći kvalitet inspiriše vrhunske kuhare

Miris domaće kuhinje često ne dolazi iz komplikovanih recepata, nego iz jednostavnih...