Početna Istaknuto NEZAKONITI OTKAZI KCUS izgubio još jednu tužbu, gomilaju se presude: Hoće li Klinički centar isplatiti stotine hiljada KM odštete?!

NEZAKONITI OTKAZI KCUS izgubio još jednu tužbu, gomilaju se presude: Hoće li Klinički centar isplatiti stotine hiljada KM odštete?!

1

Sporovi koje je Klinični centar Univerziteta u Sarajevu izgubio sad su već dostigli vrijednost od više stotina hiljada KM.

Naime, poznato je da je nedavno Ademir Spahić dobio presudu po kojoj mu KCUS mora isplatiti 42.000 KM zbog nezakonitog otkaza, a prije nekoliko dana i uposlenica KCUS-a Majda Kalamujić također je objavila da je dobila presudu.

“Danas posebna simbolika – 9. maj Dan pobjede nad fašizmom i ja baš danas dobijem pravosnažnu presudu protiv KCUS-a. Poslije osam godina, od kada je aktuelni menadžment na čelu sa (sad već samo) dr Izetbegović, smanjio platu i koeficijent šehidskoj supruzi i time ‘uzeo od usta’ šehidskom djetetu koje sam hranila ovom platom. Ima pravde… Smrt fašizmu, sloboda narodu!”, objavila je Kalamujić.

Kako saznaje Raport, i njena odšteta prevazilazi 30.000 KM.

No, ovo nisu jedine presude koje idu kontra KCUS-a.

Raport dalje navodi da je KCUS izgubio minimalno još pet tužbi, čije pravosnažne presude stižu posljednjih mjeseci. Među njima su i one anesteziologa Ismeta Suljevića, doktora Mehmeda Kulića, Kemala Dizdarevića…

Njihove odštete su još veće i prema našim informacijama iznose oko 100.000 KM. To znači da KCUS iz svog budžeta mora isplatiti više od pola miliona maraka odštete zbog nezakonitih otkaza koje je davala direktorica Sebije Izetbegović.

Podsjetimo, Suljević je tužio jer je smijenjen za pozicije kada je počeo javno govoriti da malina respiratori ne valjaju i da ih KCUS ne bi smio koristiti.

Pored Suljevića, kao neistomišljenik otkaz je dobio i Dizdarević, kao i dr. Mehmed Kulić kojem je otkaz dat dok je bio na slobodnim danima.

Možda vas zanima

IstaknutoVisoko

Bajkeri velikog srca: MK Karo obradovao mališane u Visokom

Članovi Moto kluba Karo danas su obradovali mališane širom Visokog podjelom novogodišnjih...

Bosna i HercegovinaVijesti

U Muzeju književnosti i pozorišne umjetnosti BiH održan festival “Djeca su vojska najjača”

Festival “Djeca su vojska najjača” održan je u subotu u Muzeju književnosti...

SvijetVijesti

Nestanak struje u San Franciscu ostavio 130.000 domova i preduzeća u mraku

Široko rasprostranjeni nestanak električne energije u subotu je pogodio veći dio sjevernog...

VijestiVisoko

Danas stiže zima, kakvo nas vrijeme očekuje?

Zima danas počinje na sjevernoj Zemljinoj hemisferi, kada će ujedno biti i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Led na Kupresu napravio pravi haos, vozila sletjela s puta

Led koji se jutros, 21. decembra, stvorio na Kupresu, napravio je pravu...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon Hatidže Čolaković, preminula i Samija Cerić, druga modna ikona Sarajeva

Nekoliko dana nakon smrti modne ikone Sarajeva Hatidže Čolaković, preminula je i...

Bosna i HercegovinaVijesti

Dva mjeseca do ramazana: Uočen polumjesec na nebu iznad Abu Dabija

Polumjesec sedmog hidžretskog mjeseca redžeba i jednog od četiri sveta mjeseca u...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

FBiH ukida otkup kazne za teška djela, RS ostaje pri diskrecionom modelu

Federacija BiH ukida mogućnost otkupa kazne za pedofiliju, trgovinu ljudima i seksualno...