Aldin Mešić, koji je svoju fudbalsku karijeru započeo u Akademiji Sarajeva, jučer je i zvanično postao novi igrač Veleža.
Mešić je jučer potpisao ugovor koji će ga vezati za Rođene na dvije godine, uz mogućnost produženja saradnje na još jednu godinu.
Nakon potpisa i predstavljanja, govorio je Mešić za zvaničnu klupsku televiziju mostarske ekipe, te je tom prilikom poručio kako se nada da će opravdati svoj dolazak među Rođene.
– Želio bih pozdraviti sve navijače i simpatizere FK Velež. Veoma sam sretan i ponosan što sam potpisao ugovor sa Veležom. Nadam se da ću opravdati svoj dolazak. Prije svega, nadam se da ću opravdati dres koji nosim i moje su želje da ostvarim cilj sa porodicom Velež, kazao je Mešić.
Inače, Mešić se u omladinskim selekcijama Akademije Sarajevo zadržao četiri i po godine i u tom periodu je kombinovano za sve selekcije odigrao ukupno 84 meča.
U ljeto 2022. godine, prešao je u omladinski pogon tuzlanske Slobode, gdje je zabilježio i sedam nastupa za prvu ekipu. U rodnoj Tuzli se zadržao godinu dana, a onda je prešao u redove Igmana iz Konjica.
Tokom dvogodišnjeg boravka u Konjicu, Mešić je za ekipu Igmana upisao 53 utakmice, postigavši četiri gola uz tri asistencije nakon čega je prešao u mostarsku ekipu.
Također, on je prošao i sve omladinske selekcije reprezentacije Bosne i Hercegovine, a debi za U15 reprezentaciju kod selektora Erbeza upisao je sa 14 godina i 7 mjeseci.
U raznim selekcijama reprezentacije Bosne i Hercegovine Aldin je ukupno upisao 13 nastupa uz 2 postignuta gola.