Osuđen Uroš Blažić za masakr u Mladenovcu

72

Optuženi Uroš Blažić i i njegov otac Radiša Blažić krivi su, rekla je sudija i istakla da je sudsko vijeće odluku donijelo jednoglasno.

Ona je potom počela sa obrazlaganjem presude.

Optuženi Uroš Blažić kriv je jer je u više sela u stanju uračunljivosti, svestan svojih dela i njihove zabranjenosti lišio i pokušao da liši života više lica pri bezobriznom nasilnočkom ponašanju, nosio je vatreno oružje, municiju i minsko-eksplozivna stredstva.

Sudija je dodala da je Blažić kriv i za otmicu pod prijetnjom ubistvom.

2Upravljajući putničkim vozilom mercedes došao je do spomenika u selu malo Orašje noseći automatsku pušku sa mehanički uklonjenim fabričkim brojem i više desetina komada municije, pištolj “tokarev TT33” sa municijom, dve ručne bombe i jednu kumulativnu ručnu bombu. Uočio je više mlađih lica i bez povoda izašao iz vozila i rafačlnom paljbom ispalio više desetina projektila u pravcu oštećenih. Nakon što je ispraznio okvir stavio je novi i nastavio da puca”, rekla je sudija i dodala da je Blažić i dalje pucao dok su ga ranjeni molili da prestane da puca.

Sudija je, čitajući presudu, nabrojala povrede koje su zadobili oni kojima je Uroš Blažić oduzeo život, prenosi Telegraf.

Podsjećamo Uroš Blažić je 4. maja 2023. godine u selima Malo Orašje i Dubona kod Mladenovca ubio devet a ranio 12 osoba.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

U Kantonalnoj bolnici Zenica uspješno obavljena multiorganska eksplantacija

U JU Kantonalna bolnica Zenica 21. jula uspješno je izvedena multiorganska eksplantacija...

Grad Visoko: Novčana pomoć za školske udžbenike i pribor djece branilaca

Obavještavaju se pripadnici branilačke populacije (djeca branilaca) koji imaju prebivalište ili boravište...

Usvojen budžet za 2026. godinu, poslanici kritikovali hitnu proceduru

Predstavnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine usvojio je budžet institucija BiH...

Vozač iz Zadra smrtno stradao u saobraćajnoj nesreći kod Travnika

Vozač ličnog vozila marke Ford smrtno je stradao u saobraćajnoj nesreći koja...

“Sjećam se samo zvuka eksplozije”: Ljubiša Karović čudom preživio nesreću na letu Ryanaira

Prvo čega se Ljubiša Karović sjeća nije trenutak kada je gotovo izvučen...

Umrla Olivera Katarina koja je posvetila album ratnom zločincu Radovanu Karadžiću: “Bila sam na ratištu”

Poznata jugoslovenska gumica i pjevačica Olivera Katarina preminula je u 87. godini...

Oružane snage BiH se pojačavaju: Helez danas potpisuje ugovor o velikoj nabavci

Zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i ministar odbrane BiH Zukan...

Krvava opsada: Na današnji dan je na Sarajevo ispaljeno 3.777 granata

Jezivi rekord od 3.777 ispaljenih granata na Sarajevo, u jednom danu, zabilježen...