Pali Bosanci u Njemačkoj: Uhapšeni u velikoj raciji, dovodili radnike iz BiH “na crno”

35

Pripadnici odjela njemačke carine za borbu protiv rada na crno su uhapsili tri osobe: dva državljanina BiH i jednog Nijemca koji se terete za milionsku prevaru, malverzacije, utaju poreza i krijumčarenje stranih radnika, koji su u Njemačkoj radili “na crno”.

Kako prenose njemački mediji, riječ je o međunarodnoj akciji, a uhapšeni su dovodili radnike iz BiH koristeći lažne podatke jedne slovenačke firme.

Izvršeno je na desetine pretresa u Hesenu, Bavarskoj i Bremenu. Pretresi su obavljeni i u Sloveniji, i to u akciji kojom je koordinisao Eurojust.

Kako mediji prenose, riječ je o prevari kojom je pričinjenja šteta od skoro 12 miliona eura. Navodno, oni su imali fiktivne račune za ugovore koje su sklapali, a koji su se odnosili na građevinske poslove izgradnje. Taj novac sa fiktivnih računa su kasnije koristili za isplatu neprijavljenih zarada. U današnjoj akciji uhapšeno je i devet radnika koji su imali sumnjive vize. Oni su već sprovedeni u prihvatne centre i njihovi slučajevi su sada u nadležnosti imigracionih vlasti.,

Istraga se nastavlja, i već su planirane nove mjere koje će biti sprovedene.

Možda vas zanima

Sport

Cro Cop odabrao najvećeg borca svih vremena

Rasprave o tome ko je najveći MMA borac svih vremena ne prestaju...

Crna HronikaIstaknuto

Predložen pritvor za pijanog vozača iz čijeg je auta ispao muškarac prilikom slavlja nakon pobjede Zmajeva

Postupajući tužilac Tužilaštva Kantona Sarajevo predložio je Općinskom sudu u Sarajevu određivanje...

Sport

Veliko finale Sportskih igara mladih ispisalo najljepše priče u Sarajevu

Prva smjena Velikog finala 16. sezone Plazma Sportskih igara mladih okupila je...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Na granici zaustavljen voz iz Sarajeva za Ploče, u toaletu pronađeno šest migranata

Nakon polaska iz Sarajeva, sezonski voz Sarajevo – Ploče nekako je ipak...

Gradska uprava Visoko / Foto: Visokoin.com
Visoko

Objavljena odluka: Poznata imena novih volontera u Gradskoj upravi Visoko

Na osnovu člana 30. i 106. Statuta Grada Visoko (“Službeni glasnik Grada...

Bosna i HercegovinaVijesti

Haos u sistemu: UIO poništava 15.000 elektronskih potpisa!?

Uprava za indirektno oporezivanje BiH (UIO) ispoštovat će Rješenje Agencije za zaštitu...

Bosna i HercegovinaVijesti

Nezdrav vazduh za osjetljive grupe u Kaknju

Vazduh je jutros nezdrav za osjetljive kategorije stanovništva u Kaknju, dok je...

SvijetVijesti

Dirljiva poruka iz Gaze Zmajevima i navijačima BiH: Volimo vas i od srca vam hvala

Podrška koju navijači Bosne i Hercegovine pružaju Palestini tokom Svjetskog prvenstva nije...