Početna Bosna i Hercegovina Crna Hronika Podignuta optužnica protiv Belmina Čauševića: Šakama udarao djecu

Podignuta optužnica protiv Belmina Čauševića: Šakama udarao djecu

33

Općinski sud u Bihaću potvrdio je optužnicu protiv Belmina Čauševića (26) iz Bihaća jer postoji osnovana sumnja da je počinio krivično djelo nasilničko ponašanje u sticaju prema dvoje djece. Rješenjem mu je produžen pritvor nakon potvrđivanja optužnice.

Kako je saopštilo Tužilaštvo USK, Čaušević je 20. decembra lišen slobode jer je zatvorenom šakom udario u glavu 11-godišnjaka i 13-godišnjaka koji su pritom zadobili lake tjelesne povrede. Tada mu je na prijedlog Tužilaštva određen jednomjesečni pritvor zbog postojanja naročitih okolnosti koje opravdavaju bojazan da će ponoviti krivična djela za koja se može izreći kazna zatvora od 3 godine ili teža.


Tužilaštvo je iz istog razloga predložilo produženje pritvora nakon podizanja optužnice, što je Općinski sud u Bihaću prihvatio i optuženom Čauševiću produžio pritvor nakon potvrđivanja optužnice. Po tom rješenju pritvor može trajati najduže 1 godinu, s tim da će Sud kontrolu opravdanosti pritvora vršiti po isteku svaka 2 mjeseca od dana donošenja posljednjeg rješenja o pritvoru.

“Obzirom da se radi o djelu počinjenom na štetu dvoje djece Tužilaštvo je s naročitom hitnošću provelo istragu, te će u postupku osnovanost optužnice dokazivati iskazima svjedoka, vještaka i materijalnim dokazima. U narednom periodu očekuje se zakazivanje ročišta o izjašnjenju o krivnji pred Općinskim sudom u Bihaću”, saopšteno je iz Tužilaštva USK.


Možda vas zanima

Crna Hronika

Tragedija u BiH, tijelo žene izvučeno iz rijeke, u toku uviđaj

Tijelo ženske osobe izvučeno je iz rijeke Spreče u Lukavcu. Prema prvim...

Sport

Novom reprezentativcu BiH se udvostručila cijena!

Novi reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Mahmić dobio je poziv Sergeja Barbareza...

Vijesti

CIK uspostavio jedinicu za provedbu projekta uvođenja izbornih tehnologija

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine (CIK BiH) na današnjoj je sjednici...

Magazin

Jelena Karleuša uzela dres BiH, pa naišla na problem

Tokom emisije Pinkovih Zvezda, srbijanska pjevačica Jelena Karleuša našla se u nesvakidašnjem...

Magazin

Bosanka zatražila stručnu pomoć: “Brak mi je u krizi jer muž skuplja sličice”

Jedna anonimna Bosanka je putem Facebooka postavila pitanje Life coachu (životnom treneru,...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Vareš pod lupom stručnjaka zbog povišenog nivoa olova kod stanovnika

Federalno ministarstvo životne sredine i turizma pokrenulo je prikupljanje dokumentacije o stanju...

Visoko

Svečano obilježen Dan OŠ “Mula Mustafa Bašeskija” Donje Moštre

Dan Osnovne škole “Mula Mustafa Bašeskija” Donje Moštre je obilježen prigodnim i...

Visoko

U Visokom slobode lišeno lice zbog posjedovanje opojne droge

Dana 20.05.2026. godine, u 01,30 sati, u ulici Musala, od strane službenika...