Početna Istaknuto Ponos BiH: Paraolimpijci stigli kući s medaljama

Ponos BiH: Paraolimpijci stigli kući s medaljama

115

Javni doček bh. paraolimpijaca će biti upriličen danas u prekrasnom ambijentu sarajevske Vijećnice, uz prijenos uživo na BHRT-u.

Dobrodošlica Zmajevima koji su dostojanstveno branili boje Bosne i Hercegovine i donijeli dvije srebrene medalje biće upriličena u prostoru Vijećnice, umjesto ispred Katedrale, zbog kiše koja danas pada u glavnom gradu BiH.

Prije dočeka u Vijećnici, porodica, prijatelji, drugari iz razreda Ismaila Barlova ali i određeni broj navijača se okupio na sarajevskom aerodromu gdje su dočekali naše momke.

“Dobro došli, ponosni smo na vas!”, poruka je na sarajevskom aerodromu koja ih je dočekala sa puta iz Pariza.

Uz zastave Bosne i Hercegovine, kao i zlatne ljiljane, u dresovima reprezentacije BiH, osvajači srebrenih medalja su dočekani uz navijačke pjesme i gromoglasan aplauz. Bilo je tu i suza radosnica, ali najviše smijeha, sreće i radosti.

“Kad izgubite meč koji je već dobiven, ostaje žal. Htjeli smo da pokažemo Irancima, vidjeli ste da su se prepali… Da nam je neko prije polaska ponudio srebro, odmah bi ga potpisali. Ali eto… Hvala Bogu, dobro je i ovo. Puna je dvorana bila naših ljudi u Parizu. Barlov je bio prava snaga, on nas je gurnuo u finale. Barlov će biti pravi šampion, on će nastaviti naš put sigurno”, kazao je Sabahudin Delalić.

“Hvala vam puno što ste mi priredili super doček. Još se nisu slegli utisci. Imam dobre drugare koji me podržavaju i to mi puno znači”, kazao je Barlov. “Ismail Zulfić je moj brat, volio bih da na sljedećoj Paraolimpijadi obojica donesemo zlato Bosni i Hercegovini”; kazao je Ismail Barlov pri dolasku na Aerodrom Sarajevo.

“Ne znači mi što su mi protivnici stariji od mene. Takmičim se protiv svog vremena. Prezadovoljan sam svojim rezultatom. Trudio sam se maksimalno. Sljedeće godine imamo EP i SP, to su nam glavni ciljevi. Ovo je ostvarenje mog sna. Nisam mogao ni sanjati. Očekivao sam da odem u LA, a ne da osvojim medalju u Parizu”; kazao je uzbuđeno Barlov.

“Drago mi je da vidim da nekog motivišem. Fantastičan je osjećaj. Hvala na podršci”, kazao je.

Podsjećamo, Ismail Barlov je 4. septembra nastupio u disciplini 50 metara prsno na Paraolimpijskim igrama i osvojio srebrenu medalju.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci osvojila je srebrenu medalju na Paraolimpijskim igrama u Parizu te četvrti put došla do paraolimpijskog srebra.

Možda vas zanima

Microsoft širi ekosistem: Xbox 360 igre i digitalne kopije stižu na PC

Microsoft bi uskoro mogao omogućiti igranje Xbox 360 naslova na PC-u, a...

Milioniti putnik na sarajevskom aerodromu: U jednom danu opsluženo 13.199 putnika

Kako navode, u subotu, 1. augusta 2026. godine, kroz Aerodrom Sarajevo prošlo...

Posljednji ispraćaj: Sprema se zajednički ukop za pet planinara iz Zenice stradalih na Elbrusu

Pet planinara iz Zenice koji su tragično izgubili živote na planini Elbrus...

U saobraćajnoj nesreći na području Ilijaša povrijeđena jedna osoba, saobraćaj obustavljen

Jutros se na području Ilijaša dogodila saobraćajna nesreća u kojoj je povrijeđena...

Meteorolozi najavljuju: Vruće i u narednim danima, evo kada su mogući lokalni pljuskovi

Danas u Bosni i Hercegovini pretežno sunčano vrijeme. Vjetar je slab, u...

Masovno vraćanje vozača sa granica EU: Prevoznici traže hitno rješenje

Zbog dosljedne primjene šengenskog pravila o boravku od 90 dana u periodu...

Velika investicija na pomolu: Lidl planira otvoriti market u Visokom

Prema informacijama do kojih je došao portal Visokoin.com iz izvora bliskog projektu,...