Početna Bosna i Hercegovina POSKUPLJENJE CIJENA REGISTRACIJE AUTOMOBILA U BIH: OD 9. MARTA NOVE CIJENE

POSKUPLJENJE CIJENA REGISTRACIJE AUTOMOBILA U BIH: OD 9. MARTA NOVE CIJENE

182

Iako se dosta priča o samom poskupljenju registracije automobila, koje stupa na snagu od 9. marta, ono nije mnogo značajno.

Ovo je rekao predsjednik Skupštine Udruženja osiguravajućih društava Republike Srpske Bojan Popović, gostujući u Јutarnjem program RTRS.

“Poskupljenje stupa na snagu za dva dana, odnosno od 9. marta. Iako se mnogo priča o tome, to poskupljenje nije toliko značajno kao dosadašnja poskupljenja, koja smo mogli i sami da vidimo, u smislu poskupljenja goriva, guma, dijelova i ostalog”, rekao je Popović.

Dodaje, kada se priča o registracijama, one se ne sastoje samo od polise osiguranja.

“Mi kada pričamo o ovome spominjemo cijelu registraciju, koja se ne sastoji samo od polise registracije. Cijena auto odgovornosti je porasla za nekih 18 posto, što ukupno predstavlja poskupljenje od sedam do osam posto, što zavisi od vrste vozila”, ističe Popović.

Kako Popović navodi, prošle sedmice je također došlo i do korekcije izdvajanja sredstava za Auto moto savez Republike Srpske, koja je sa 9 KM, porasla na 12 KM, prenosi Srpskainfo.

“Da ne bi došlo do situacije da osiguravajuća društva ne mogu plaćati štetu, mi smo morali da se odlučimo na ovo povećanje”, ističe Popović, dodavši da je uložen trud da se osiguravajuća društva, ali i osiguranici jednako ispoštuju.

U Federaciji BiH, prema saznanjima portala Radiosarajevo.ba, do poskupljenja registracije neće doći. Barem ne za sada.

“Kod nas su i dalje stare cijene. Ako dođe do poskupljenja registracije automobila, to bi bila bruka. Priča o poksupljenju u Federaciji BiH traje godinu. Znamo da vozači iz Federacije BiH idu u RS da izvrše tehnički pregled, jer je kao kod njih jeftniji. Nakon najave poskupljenja u RS, vjerujemo da će takvih vozača biti sve manje “, kazali su nam iz jedne firme iz Sarajeva koja se bavi registracijom vozila.

Možda vas zanima

Smrtovnice

HADŽIMEŠIĆ (Halim) SANIJA 25.06.2026. u 18:00 sati

HADŽIMEŠIĆ (Halim) SANIJA 25.06.2026. u 18:00 sati Dodajte Visokoin.com u omiljene izvore...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Sladić najavio dolazak toplotnog vala u BiH, temperatura će tokom noći biti 20 stepeni

Nedim Sladić, popularni bh. meteorolog, oglasio se na društvenim mrežama gdje je...

IstaknutoSport

Barbarez pred Katar: Ne znači nam ništa što nas smatraju favoritima

Pred reprezentacijom Bosne i Hercegovine je odlučujuća utakmica u grupi B protiv...

Crna HronikaVijesti

Drago Tendžerić osuđen za vrijeđanje žrtava u Biljanima, mora u zatvor

Drago Tendžerić, pravosnažno osuđen na šest mjeseci zatvora zbog dizanja tri prsta...

Magazin

Aleksandra Prijović stiže u BiH: Najavila novu turneju

Novim albumom Aleksandra Prijović još jednom je potvrdila status regionalne zvijezde. Pjesme...

IstaknutoVisoko

Sramotna slika Visokog: Gomile smeća dočekuju građane i goste

U samom centru Visokog, tačno ispod Starog/Novog Zanatskog centra, već duže vrijeme...

Bosna i HercegovinaVijesti

Mario Kordić o novom požaru na deponiji Uborak: Ovo je terorizam

Situacija na deponiji Uborak se pogoršala, ponovo je aktiviran požar, a ovaj...

Vijesti

Stanje na putevima: Radovi i posebne regulacije saobraćaja širom BiH

Uslovi za vožnju jutros su povoljni i saobraća se po suhom kolovozu,...