Početna Visoko Potpisan ugovor o financiranju JU Centar za djecu i odrasle s teškoćama u razvoju u vrijednosti 3.000.000 KM

Potpisan ugovor o financiranju JU Centar za djecu i odrasle s teškoćama u razvoju u vrijednosti 3.000.000 KM

79

Danas je potpisan ugovor o financiranju JU Centar za djecu i odrasle s teškoćama u razvoju. Za rad ove ustanove u 2026. godini, putem Ministarstva za rad, socijalnu politiku i izbjeglice, izdvojeno je rekordnih 3.000.000 KM. Ugovor su potpisali ministar Antonio Šimunović i direktor Javne ustanove Ernad Metaj.

​Ova sredstva predstavljaju dosad najveću proračunsku podršku i jasnu su poruka opredijeljenosti Vlade sustavnom jačanju usluga socijalne zaštite.

​Podrška Centru neprestano raste u mandatu ove Vlade. Takav pristup nije rezultat trenutka, već strateškog usmjerenja da djeca i odrasli s teškoćama u razvoju, kao i njihove obitelji, imaju stabilnu, dostupnu i kvalitetnu institucionalnu potporu u svim sredinama Zeničko-dobojskog kantona.


– ​Pitanje brige o najranjivijim članovima društva nadilazi politiku i bilo kakve druge interese. To je naša zajednička odgovornost. Ministarstvo iznimno cijeni profesionalnost, posvećenost i napore koje JU Centar ulaže kako bi usluge bile dostupne korisnicima u svim općinama. Nastavit ćemo jačati kapacitete sustava socijalne zaštite jer je naš cilj jasan osigurati sigurnost, dostojanstvo i jednake mogućnosti za svako dijete i svaku obitelj u našoj županiji – kazao je ministar Antonio Šimunović.


Možda vas zanima

Smrtovnice

SIRČO (Sakib) MUHAMED 31.03.2026. u 18:00 sati

SIRČO (Sakib) MUHAMED 31.03.2026. u 18:00 sati

Sport

Novak Đoković stiže na utakmicu u Zenicu

Utakmica finala baraža između nogometnih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Italije izaziva...

Crna HronikaIstaknuto

Uhapšene četiri osobe zbog navođenja maloljetnica na prostituciju: Među njima tri policajca

U nastavku istrage za trgovinu ljudima, četiri lica su lišena slobode, saopćeno...

Bosna i HercegovinaVijesti

NiP: Ovo su principi na kojima se jedino može rješavati pitanje državne imovine

Stranka Narod i pravda (NiP) oglasila se o ponovo aktuelnom pitanju državne...

Bosna i HercegovinaVijesti

MUP ZDK spreman za fudbalski spektakl u Zenici: Detaljne upute za navijače pred meč BiH-Italija

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine sutra (31. marta) od 20:45 sati igra...

Humanitarne akcije

Majka dvoje djece boluje od karcinoma s metastazama, liječenje košta više od 63.000 KM

Mirela Belegić (39) iz Novog Travnika trenutno vodi najtežu životnu bitku. Dijagnosticiran...

Zdravlje

Tri jednostavna načina da otkrijete da li je jaje pokvareno

Pokvareno jaje može pokvariti cijelo jelo, ali i ugroziti zdravlje. Srećom, postoji...

Crna Hronika

U sudaru automobila i kamiona poginula jedna osoba, druga u kritičnom stanju

Na magistralnoj cesti Bosanski Petrovac – Ključ jutros je došlo do teške...