Početna -Ne Propusti Potvrđena presuda za stravičnu nesreću u Novom Travniku: Pijan vozilom usmrtio majku i njenu kćerkicu

Potvrđena presuda za stravičnu nesreću u Novom Travniku: Pijan vozilom usmrtio majku i njenu kćerkicu

3

Vrhovni sud Federacije Bosne u Hercegovine potvrdio je presudu Kantonalnog suda Novi Travnik, kojom je Nermin Rustempašić, koji je, vozeći automobil u pijanom stanju, usmrtio majku i kćerku te nanio povrede trojici dječaka, osuđen je na 15 godina i šest mjeseci zatvora.

Ovu informaciju potvrdila nam je Azra Lendo, portparol Kantonalnog suda u Novom Travniku. Time je prvostepena presuda postala pravomoćna.

Izrečena zabrana

Prvostepenom presudom izrečena mu je i kazna zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od tri godine.

Stravična saobraćajna nesreća, koja je uznemirila javnost u BiH, dogodila se 7. decembra 2018. oko 20.30 sati, kad je Rustempašić, koji je u krvi imao 2,99 promila alkohola, kod Gradske džamije u Novom Travniku na trotoaru Opel Astrom udario Azru Hajrić i četvero djece.

Azra Hajrić na mjestu je smrtno stradala, a njena 9- godišnja kćerka Alma preminula je na putu do bolnice. Azrin osmogodišnji sin Eldar prevezen je u Klinički centar Univerziteta u Sarajevu s povredama glave.


U KCUS je tada prevezen i Davud Amidžić, sin glavnog imama iz Novog Travnika, dok je drugi njegov sin bio na liječenju u travničkoj bolnici. Dječaci su nakon oporavka otpušteni iz bolnice.

Mlada majka bila je sa svoje dvoje te još dvoje prijateljicine djece na treningu džuda. Vraćala s njima kući kada je iz smjera Gornjeg Novog Travnika prema donjem dijelu grada na njih naletio pijani Rustempašić.

Puzao po asfaltu

Rustempašić je neposredno nakon što je udario ženu i djecu izašao iz vozila. Toliko je bio pijan da nije moga da stoji, već je puzao po asfaltu. Građani koji su pritekli u pomoć nastradalima u jednom momentu su krenuli prema Rustempašiću. Policija ga je spasila od gnjeva građana.

Ogorčeni suprug

Mirnes Hajrić koji je u nesreći izgubio suprugu i kćer, nakon izricanja presude u Novom Travniku u julu prošle godine, kazao je kako 15 i po godina, na koliko je Rustempašić osuđen, ni izbliza nije primjerena kazna za ono što je napravio.

– Da je dobio 3.000 godina ne bi bilo primjereno za ono što je napravio, a kamoli 15 – rekao je tada Hajrić.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Helez: Čestitam CIK-u, ovo je jasan dokaz izborne krađe

Čestitam Centralnoj izbornoj komisiji BiH na hrabroj, principijelnoj i pravednoj odluci da...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK pokrenuo postupak protiv poslanice u NSRS Nikoline Šljivić

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela je zaključak o pokretanju postupka...

Bosna i HercegovinaVijesti

Mioković se oglasio nakon otkazane sjednice Predstavničkog doma FBiH: Fiskalizacija ne može ići bez budžeta

Povodom otkazivanja 27. redovne sjednice Predstavničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine...

Almedin Aliefendić
Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon mjeseci čekanja: Povećanje penzija za 17% konačno pokrenuto

Nakon višemjesečnih najava i odgađanja, Vlada Federacije BiH je na sjednici održanoj...

Bosna i HercegovinaVijesti

Sindikat policijskih službenika FUP-a podržao zakonske izmjene koje je predložio ministar Isak

Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova (FMUP) dobilo je podršku Sindikata policijskih službenika Federalne...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

BHRT ulazi u Novu godinu sa starim problеmima

BHRT ulazi u Novu godinu sa starim finansijskim problеmima. Bliži se kraj...

Bosna i HercegovinaVijesti

Danas je Badnji dan: Posna večera, božićni običaji i bdjenje

Badnjak, dan uoči Božića, u kršćanskoj tradiciji ima posebno značenje i obiluje...