Početna -Ne Propusti Prevent preuzeo fabriku Cimos u Srebrenici

Prevent preuzeo fabriku Cimos u Srebrenici

2

Prevent grupacija danas je zvanično preuzela fabriku Cimos u Srebrenici čija je osnovna djelatnost proizvodnja autodijelova, a posluje od 2005. godine. Poslovni procesi te kompanije uključuju tehnologije zavarivanja, mehaničke obrade i štancanja.

Ovom investicijom osiguran je nastavak proizvodnih aktivnosti u Srebrenici te zadržana radna mjesta za najmanje 101 uposlenika.

Direktor Cimosa u BiH Goran Dimc izjavio je da prodaja fabrike u Srebrenici spada u proces operativnog restrukturiranja Cimosa koji će i ubuduće biti prisutan na području BiH, te dodao kako prodaja fabrike Prevent grupaciji pruža mogućnost za daljnji privredni oporavak tog okruženja.


Predsjednik Uprave Prevent BH Almir Jazvin rekao je da će preuzimanjem te kompanije proširiti proizvodni asortiman, diversificirati strukturu kupaca i proizvoda te ojačati prisustvo u Srebrenici i poželio dobrodošlicu za 101 novog uposlenika koji će se pridružiti Prevent grupaciji.

Prevent u Srebrenici već proizvodi presvlake za ručne kočnice i zapošljava više od 80 uposlenika, a preuzimanjem Cimosa nastavit će proizvodnju djelova za automoblisku industriju, te sinergijom proizvodno prodajnog asortimana dodatno podržati oporavak privrede u toj regiji, saopćeno je iz Preventa.


Možda vas zanima

Visoko

Promovisan helikopter za potrebe civilne zaštite i policije ZDK

Na platou sjedišta Specijalne policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona u Lukovom...

Bosna i HercegovinaVijesti

Helez: Čestitam CIK-u, ovo je jasan dokaz izborne krađe

Čestitam Centralnoj izbornoj komisiji BiH na hrabroj, principijelnoj i pravednoj odluci da...

Bosna i HercegovinaVijesti

CIK pokrenuo postupak protiv poslanice u NSRS Nikoline Šljivić

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine donijela je zaključak o pokretanju postupka...

Bosna i HercegovinaVijesti

Mioković se oglasio nakon otkazane sjednice Predstavničkog doma FBiH: Fiskalizacija ne može ići bez budžeta

Povodom otkazivanja 27. redovne sjednice Predstavničkog doma Parlamenta Federacije Bosne i Hercegovine...

Almedin Aliefendić
Bosna i HercegovinaVijesti

Nakon mjeseci čekanja: Povećanje penzija za 17% konačno pokrenuto

Nakon višemjesečnih najava i odgađanja, Vlada Federacije BiH je na sjednici održanoj...

Visoko

Dva kandidata u utrci za direktora JU Dom zdravlja Visoko

U augustu ove godine, u skladu sa zakonskim propisima, istekao je mandat...

Bosna i HercegovinaVijesti

Sindikat policijskih službenika FUP-a podržao zakonske izmjene koje je predložio ministar Isak

Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova (FMUP) dobilo je podršku Sindikata policijskih službenika Federalne...

Visoko

Krađa u Visokom: Lopov odnio tri TV-a i motornu pilu

U mjestu Bradve kod Visokog, 23. decembra 2025. godine, u vremenu od...