Prijetio oštećenom putem Facebooka, pa mu pucao u nogu

Pripadnici Policijske uprave Banja Luka u srijedu su dobili prijavu da je nepoznati muškarac došao ispred ugostiteljskog objekta u Ulici Cerska u Banjoj Luci, gdje je prvo verbalno napao oštećenog a zatim je iz pištolja ispalio više hitaca kojom prilikom ga je pogodio u nogu, nakon čega se udaljio u nepoznatom pravcu. Postupajući po prijavi oštećenog policija je pronašla D. K. (1978) iz Banje Luke.

Oštećenom je napadač upućivao ozbiljne prijetnje po život i tijelo korišćenjem lažnog profila kreiranog na društvenoj mreži Facebook. Istražujući te navode policajci su preduzeli niz operativnih i istražnih mjera i radnji koje su rezultirale identifikovanjem napadača.

D. K. je ispitan zbog sumnje da je još 8.jula 2017. godine oko 10 časova izvršio krivično djelo ugrožavanje sigurnosti.

“S obzirom na to da se krivično djelo goni po prijedlogu oštećenog, nakon što je lice identifikovano, oštećeni je pozvan da se izjasni o daljem postupku pri čemu je izjavio da ne želi krivično gonjenje izvršioca, te su policijski službenici Policijske uprave Banja Luka Okružnom javnom tužilaštvu podnijeli izvještaj o preduzetim mjerama i radnjama”, saopšteno je iz PU Banja Luka.

Unesite komentar