Početna -Ne Propusti Raspisana potjernica za Tomislavom Spahovićem

Raspisana potjernica za Tomislavom Spahovićem

8

Kantonalni sud u Sarajevu izdao je naredbu za raspisivanje potjernice za Tomislavom Tomom Spahovićem, bosanskohercegovačkim MMA borcem, zbog sumnje da je u petak u 3.40 sati ubio Amila Geca (32), starog znanca policije.

Pritvorski razlozi

Gec je ranjen u glavu u sarajevskom naselju Buča Potok, u ulici Nusreta Prohića do broja 20 i istog dana je u 22.45 sati umro na Klinici za neurohirurgiju Univerzitetskog kliničkog centra Sarajevo (UKCS). U petak u 13 sati uhapšena je Melisa Musić (28), Tomina prijateljica. Spahović se sumnjiči za krivično djelo ubistvo, dok je Musić osumnjičena za pomaganje učinitelju nakon izvršenog krivičnog djela, potvrdila nam je Azra Bavčić, portparol Tužilaštva KS.

Nakon jučerašnje sjednice u Kantonalnom sudu Sarajevo, nakon koje se razmatrao prijedlog za određivanje pritvora za odbjeglog Spahovića i Musić, donesena je odluka te im je određen pritvor.

– Osumnjičenom T. S., za kojim je inače raspisana potjernica, određena je mjera pritvora zbog opasnosti od bijega, dok je osumnjičenoj M. M. pritvor određen zbog bojazni da bi mogla utjecati na svjedoke – rekla nam je Indira Jahić, dežurna sutkinja Kantonalnog suda Sarajevo.

Melisin advokat Omar Mehmedbašić rekao je da njegova branjenica nema nikakve veze s ovim slučajem.

– Moja klijentica je negirala bilo kakvo pomaganje izvršiocu krivičnog djela ubistvo. Ona je rekla da ne zna ništa o ovom događaju – kratko nam je kazao Mehmedbašić.

Nove špekulacije

Od izvora bliskog istrazi saznajemo da Musić kobne noći nije bila u društvu sa Spahovićem. Isti izvor nam je otkrio da se Musić, kada je Gec ranjen, nalazila u stanu u Buča Potoku.


Pojavile su se nove špekulacije prema kojima Spahović nema nikakve veze s utjerivanjem dugova te da se Gec, prije nego što će biti pogođen u glavu, raspravljao sa svojim napadačem.

Podsjećamo da je u petak u 3.35 sati policija obaviještena da su nepoznate osobe u ulici Nusreta Prohića do broja 20 pucale u bijeli Golf 3 (E52-O-416), koji je vozio nastradali Gec. Jedan od hitaca pogodio je Geca u glavu. Iako je odmah prevezen u bolnicu, preksinoć je podlegao teškim povredama.

Silvana Spahović: Moj sin ne poznaje Geca

Redakciji “Dnevnog avaza” jučer se telefonski obratila Silvana Spahović, Tomina majka. Ogorčena novinskim člancima, kazala je da se morala javiti i demantirati sve što je do sada objavljeno u medijima o njenom sinu.

Spahović: Tomo nije u bijegu

– Odgovorno tvrdim da moj sin nema nikakve veze s ovim te da uopće ne poznaje Geca. Melisu poznaje, to mu je prijateljica, ali nastradaloga ne poznaje. Moj sin nije u bijegu, nije bitno gdje je on, ali će se javiti, a ja zaista ne želim da se ovakve stvari pišu o njemu. On je sportista, dokazat će se da je nevin. On ima pare, šta će on kome iznuđivati? Ja sam mu dala pare jer sam prodala kuću u Njemačkoj i stan u Sarajevu. Samo neka priče kruže… – rekla je ljutito Silvana.

Na naše pitanje gdje se njen sin Tomo nalazio kobne noći kada je Gec ranjen, Silvana je rekla:

– To jutro bio je u svojoj kući. Nije moj problem to što policija nije došla na moja vrata – kazala je Silvana.


Možda vas zanima

Crna Hronika

Put za planinare završio tragedijom, Goraždani oplakuju stradalu planinarku

Za goraždanske planinare, članove Planinarskog kluba “Goražde–Maglić”, put na memorijalni planinarski pohod...

Visoko

Meldina Ugarak u Podcastu “Visoki”: Od Malezije do javnog i društvenog angažmana

Pred vama je nova epizoda serijala Biznis priče Podcasta “Visoki”, koji donosi...

Crna Hronika

Pijan autom niz stepenice Tržnice: Uhapšen 26-godišnjak iz Banjaluke

Vozač mercedesa uhapšen je nakon što se automobilom spustio niz stepenice na...

Bosna i HercegovinaVijesti

Raif Terzić (4) ipak neće biti deportovan, ostaje sa porodicom

Švedska je odlučila da četverogodišnji Raif Terzić ipak ostane sa svojom porodicom...

IstaknutoMagazin

Zdravko Mamić ljubio ruku Ceci na koncertu na Jahorini

Srbijanska pjevačica Svetlana Ceca Ražnatović sinoć je održala drugi po redu od...

Magazin

Milica Todorović poslala oštru poruku iz porodilišta: ‘Razumijem tuđu bol, ali boli i mene’

Pjevačica Milica Todorović oglasila se iz porodilišta zbog hajke nakon otkrivanja šokantne...

Crna HronikaVijesti

Policija o nesreći na putu Sarajevo-Pale: Žena poginula, osam osoba povrijeđeno

Jedna osoba je poginula, a osam povrijeđeno u sudaru kombija i kamiona...