Početna Sport Sarajevo dočekuje GOŠK, Borac želi nastaviti pobjedničku seriju protiv Mladosti

Sarajevo dočekuje GOŠK, Borac želi nastaviti pobjedničku seriju protiv Mladosti

17

Preostale tri utakmice 3. kola Premijer lige igraju se danas. Sarajevu na noge dolazi GOŠK, Borac će u Banjoj Luci ugostiti Mladost Doboj Kakanj, dok će Krupa odmjeriti snage sa Slobodom.

Za Bordo tim nema puno filozofije u okršaju s timom iz Gabele. Pobjeda je imperativ, a to je potvrdio i prvi šef struke tim s Koševa Senad Repuh.

”Sve osim pobjede bismo smatrali velikim neuspjehom. Želimo ovjeriti ta tri boda iz Zenice, a pobjeda nad GOŠK-om bi nam dala vjetar u leđa i pozitivan pogled prema naprijed”, istakao je Repuh. Stručni štab Sarajeva lišen je usluga Marka Mihojevića koji je povrijeđen. Bez dvojbe, koševski tim je favorit u ovom dvoboju, a gosti će težiti da najveći bh. stadion napuste neporaženi.

Borac će pokušati doći do trećeg uzastopnog trijumfa u okršaju s ekipom Mladost Doboj Kakanj koji ,također, iz prethodna dva meča ima stopostotan učinak. U domaćem taboru s optimizmom dočekuju novo iskušenje.

”Kada smo domaćini, nikome ne prepuštamo ulogu favorita. Očekujem tvrdu i neizvjesnu utakmicu jer je Mladost dosadašnjim rezultatima pokazala da je ekipa koja ima glavu i rep i koja zna da se brani, ali jednako kvalitetno i da napada. Međutim, ako mi pružimo onoliko koliko možemo u ovom trenutku, vjerujem u pozitivan rezultat”, rekao je prvi šef struke Borca – Željko Vranješ.


Izabranici Edisa Mulalića ne putuju u grad na Vrbasu s bijelom zastavom. Kako su najavili čvrstom igrom će pokušati doći do povoljnog rezultata, a to bi u ovom slučaju bio i remi.

Tuzlanska Sloboda u prva dva kola nije osvojila niti jedan bod. Dojam će pokušati popraviti u okršaju s Krupom. Strateg tuzlanskog tima Vlado Jagodić napominje da njegove izabranike čeka težak zadatak u trećem kolu.

”I sami znate kakve su bile dosadašnje utakmice između ova dva protivnika. Ovdje je riječ o jednoj situaciji u kojoj ja ne tražim alibi, a riječ je o podlozi koju Krupa ima i na kojoj niko ne pobjeđuje. Iz tog razloga nas čeka težak zadatak. Ipak, moramo pokušati dati više nego što smo davali, da bismo okrenuli situaciju i u Krupi napokon došli do nekog dobrog rezultata, a to je pobjeda”, kazao je Jagodić.

U Krupi napominju kako uvijek na svom terenu idu na pobjedu, a tako će biti i u dvoboju sa Slobodom.

Parovi i satnica:

Nedjelja

Krupa – Sloboda 17:00 sati (prijenos na BHT1)
Sarajevo – GOŠK 20:00 sati (prijenos na Moja TV)
Borac – Mladost DK 20:00 sati

U petak je Široki Brijeg pobijedio Čelik rezultatom 4:0. Dan poslije Radnik je savladao Zrinjski 2:1, dok je Željezničar s minimalnih 1:0 bio bolji od Viteza.


Možda vas zanima

BiznisVijesti

Prosječna cijena dizela u FBiH 3,59 KM po litri, benzina 2,83 KM

Prosječna maloprodajna cijena premium bezolovnog benzina 95 u utorak u Federaciji BiH...

Bosna i HercegovinaIstaknuto

Nikšić najavio novo povećanje penzija od jula

Povećanje penzija u Federaciji BiH sa 11,2 na 17 posto trebalo bi...

Visoko

Teška krađa u Visokom: Ukradeni metalni oluci s kuće

Dana 06.04.2026. godine, u 16,35 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko...

Crna HronikaVisoko

Prevaren nakon isporuke drva u Visokom

Dana 06.04.2026. godine, u 09,40 sati, u dežurnu službu Policijske stanice Visoko,...

BiznisIstaknuto

Devizne rezerve Centralne banke BiH 18,09 milijardi KM

Devizne rezerve Centralne banke BiH na kraju februara 2026. godine iznosile su...

Crna HronikaIstaknuto

Pretresi na području Olova i Vareša, uhapšene tri osobe

Policijski službenici Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona (MUP ZDK) danas...

Sport

Rasprodate ulaznice putem FIFA portala za navijače Bosne i Hercegovine na Svjetskom prvenstvu

Nogometni savez Bosne i Hercegovine obavijestio je javnost da su rasprodate sve...

Bosna i HercegovinaVijesti

Poskupljuje plin u Federaciji BiH

Energoinvest je uputio Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije zahtjev za davanje...