Sarajevo odnijelo puni plijen iz Banjaluke: Guliashvili majstorski donio pobjedu

FK Borac i FK Sarajevo susreli su se u 7. kolu Wwin Premijer lige Bosne i Hercegovine u Banjaluci.

Već u prvoj minuti opasna situacija u šesnaestercu Sarajeva, a sudija Frano Jelić svira penal za domaći tim, koji je potvrđen iz VAR sobe. Đorđe Despotović izvodi najstrožu kaznu i šalje loptu iznad gola.

Miran period igre sve do 14’, kada Giorgi Guliashvili iz slobodnog udarca s više od 20 metara “žabicom” pogađa mrežu Banjalučana, te dovodi goste u vodstvo 1:0.

Borac je ozbiljno uzvratio desetak minuta kasnije, međutim Marko Vukčević glavom šalje loptu pokraj gola Emila Rockova.

Još nekoliko manjih prilika viđeno je na obje strane, a u 40’ Guliashvili je imao mnogo prostora na lijevoj strani, prošao je i uposlio Karla Lulića na 16 metara, a on šalje loptu preko gola domaćina.

Borac je krenuo ofanzivnije u drugi dio, a prvu šansu imao je Despotović, kada mu je Rockov odbranio pokušaj sa 16 metara.

Prilika i za Sarajevo u 62’, Nermin Mujkić ostaje nemarkiran, ali ne šutira dobro sa šest metara.

Smjenjivali su se u prilikama fudbaleri obje ekipe, a 75’ donosi novu veliku šansu za Sarajevo – Guliashvili je prošao po strani, golman je izašao, ali uspio je pogoditi samo prečku. Nedugo nakon njega slab šut Anđušiča sa 12 metara.

Nastavio je Borac da pokušava izjednačiti, ali tek u 90’ imali su pravu priliku, Nikola Srećković je pogodio stativu.

Jelić je nadoknadio šest minuta, igralo se i četiri minute više, ali nije bilo promjene rezultata do kraja.