Sarajevo preuzelo vrh tabele, Velež teško stradao

Velež upisao novi poraz i ostao na dnu tabele, dok je Sloga ponovo obradovala svoje navijače

Nogometaši Sarajeva savladali su u susretu 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na zeničkom Stadionu “Bilino polje” trebinjski Leotar rezultatom 3:0 (2:0), čime su ponovo izbili i na čelo tablice.

Sarajlije su bolje i otvorili utakmicu, u kojoj su zbog kazne od strane Disciplinske komisije Nogometnog saveza BiH večeras bili bez podrške navijača sa tribinama zeničkog stadiona, ali je u svečanoj loži bio bh. selektor Ivaylo Petev.

Već u 4. minuti bilježimo lijep pokušaj Nardina Mulahusejnovića, čiji je šut iz okreta sa oko 13 metara, završio iznad gola,. Dvije minte kasnije Sarajlije su tražile penal. Smatrali su da je kapiten gostiju Đoko Milović igrao rukom, ali je sudija Aleksandar Njegomirović pokazao samo na korner.

Domaćini su s 1:0 poveli u 18. minuti, a strijelac je, nakon ubacivanja sa desne strane Muhammeda Muse, bio Ivan Ikić. Musa je asistirao i u 22. minuti za Mulahusejnovića, koji je sa vrha peterca u trku pospremio loptu u mrežu za 2:0.

Leotar je do kraja poluvremena dva puta zaprijetio, ali je golman Sarajeva Muhamed Šahinović odbranio šuteve Đajića i Milovića.

U drugom su poluvremenu domaćini nastavili napadati, a u 73. minuti preko Dala Varešanovića, kojeg je na oko 13 metara od gola iskosa da desne strane uposlio Ikić, povisili na 3:0.

Rezultat se nije mijenjao do kraja meča, mada je u drugom minutu sudijskog vremena Mersudin Ahmetović, nakon slobodnog udarca sa oko 25 metara, u padu odlično šutirao glavom, ali je lopta otišla zamalo pored lijeve stative gola Puletića.

Velež teško stradao

Veoma lošu utakmicu odigrao je Velež ponovo i razočarao svoje navijače. Sloga Meridian je bila mnogo bolji protivnik i zasluženo je slavila sa 3:0.

Zaprijetila je Sloga u 13. minuti preko Popare koji je šutirao sa tridesetak metara, međutim Bogadnović je bio siguran.

Prvu veliku priliku su imali domaćini u 17. minuti nakon što je Kulenović usposlio Krstovskog u šenaestercu, ali je golaman Veleža bio siguran na golu. Minuti poslije Dejanović je pogriješio Kulenović je šutirao ali veoma loše.

Igrao se 25. minut nova šansa na domaće, Šaula je šutira ali ni on nije bio precizan.

Velež je zaprijetio prvi put u 34. minuti preko Haskića, međutim golman Sloge sjajno brani.

Kulenović je sjajno prošao po desnoj strani ušao u šesnaesterac šutirao a Bogdanović je odbranio, Krstovski je došao do odbijene lopte i poslao je u mrežu za vodstvo Sloge od 43. minute.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Velež koji je imao dvije šanse preko Zajmovića i Pršeša ali nije bilo promjene rezultata.

Krstevski je ubacio loptu u 52. minuti, a Milaković je pospremio u mrežu Bogdanovića.

Velež je prijetio preko Halilovića iz slobodnog udarca, međutim lopta je otišla pored gola.

Kulenović je imao dva šuta prema Bogdanoviću, ali rezultat se nije mijenjao.

Sloga deset minuta prije kraja utakmice dolazi i do trećeg gola preko Jankovića, kojem je asistirao Milaković.

Do kraja utakmice nije bilo nekih znajčajnih prilika na obje strane, pa je Velež upisao novi poraz i ostao na dnu tabele, dok je Sloga ponovo obradovala svoje navijače.