Početna Sport Nogomet Sarajevo u Banjoj Luci traži prolaz u polufinale

Sarajevo u Banjoj Luci traži prolaz u polufinale

23

Revanš utakmice četvrtfinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine na rasporedu su sutra. Nazanimljiviji meč u Mostaru će igrati gradski rivali Velež i Zrinjski.

Prvi meč odigran na stadionu ”Pod Bijelim brijegom”, domaćem terenu Zrinjskog, završen je remijem 2:2, tako da će sutrašnji meč u ”Vrapčićima” odrediti putnika u četvrtfinale.

Velež će u taj susret sigurno ući pun samopouzdanja nakon odlične prve partije, dok je s druge strane Zrinjski u rezultatskoj krizi.

Naime, ”plemići” su nakon remija s Veležom na domaćem terenu igrali neriješeno i s Drinom iz Zvornika, u okviru 17. kola Premijer lige BiH. Ubrzo je nakon toga trener Zrinjskog Mišo Krstičević podnio ostavku.

U prvom meču između Borca i Sarajeva, gosti iz Banje Luke su na iznenađenje sportske javnosti u BiH na Stadionu ”Asim Ferhatović Hase” pobijedili favorizivanog domaćina s 2:1.


Proteklog vikenda Borac je u okviru 17. kola Premijer lige BiH ponovo gostovao Sarajevu i remijem pokazao da pobjeda u Kupu nije bila slučajnost.

Pred ekipom Sarajeva sada je težak zadatak da na revanšu u Banjoj Luci vrati izgubljeno samopouzdanje i nadoknadi deficit iz prve utakmice.

Zanimljiv susret će biti odigran na stadionu ”Otoka” u Sarajevu, gdje domaći Olimpic dočekuje Zvijezdu iz Gradačca. Prvi meč na stadionu ”Banja Ilidža” u Gradačcu završen je remijem (1:1), a s obzirom na trenutnu formu ekipa i domaći teren moguće je zaključiti da je Olimpic veliki favorit u revanšu.

Široki Brijeg je doslovno završio posao protiv Mladosti iz Velike Obarske u prvom četvrtfinalnom meču koji je završen pobjedom Širokobriježana s 3:1.

Široki sigurno na svom terenu neće ništa prepustiti slučaju, tako da je izvjesno da je aktuelni lider na ligaškoj tabeli već jednom nogom u polufinalu Kupa BiH.

Sve utakmice počinju u 15.30 sati, osim meča u Banjoj Luci koji počinje u 18.30 sati.


Možda vas zanima

Bosna i HercegovinaVijesti

Granice u BiH će (ponovo) biti blokirane? “Period obećanja je završen, rok je 10. mart”

Ukoliko se do 10. marta ne postigne konkretno i operativno rješenje problema...

Sport

Džumhur nazadovao na ATP rang listi

ATP je ažurirao poredak tenisera, a naš najbolji teniser Damir Džumhur (33)...

IstaknutoVisoko

VOZAČI U REDOVIMA: Pojačana potražnja za gorivom u Visokom

Na više benzinskih pumpi u Visoko danas su zabilježene pojačane gužve i...

Crna Hronika

Drama u Sarajevu: Muškarac pošao ući u tramvaj, pa ga udarila vrata

Jedna osoba povrijeđena je jutros u Sarajevu prilikom ulaska u tramvaj, u...

Crna Hronika

Međunarodna potjernica: U KPZ Foča sproveden osuđenik za obljubu djeteta

Pripadnici Okružnog centra Sudske policije Doboj na osnovu ekstradicije preuzeli su na...

Sport

Đoković zapalio Los Angeles, nakon utakmice uslijedio zagrljaj sa Jamesom i Dončićem

Novak Đoković, najuspješniji teniser svih vremena, bio je u centru pažnje tokom...

BiznisSvijet

Cijena plina u Evropi skočila za 25 posto

Prirodni gas u Evropi naglo je poskupio nakon što su borbe širom...

IstaknutoVisoko

Skočile cijene nafte: Evo koliko iznosi gorivo u Visokom

Cijene nafte zabilježile su snažan rast u ponedjeljak ujutro. Opseg poremećaja zavisi...