Saudijska Arabija postaje glavni sponzor FIFA-e

155

Naftna kompanija Aramco u vlasništvu Saudijske Arabije uskoro bi trebala postati glavni sponzor krovne fudbalske organizacije FIFA-e koja će iz tog ugovora utržiti 84 miliona dolara godišnje.
Neki izvori navode Aramco kao “najprofitabilniju svjetsku kompaniju”, a njihovo sponzorstvo FIFA-e trebalo bi trajati 10 godina.

Vrlo je vjerovatno kako se to ciljano preklapa s 2034. godinom, kada Saudijska Arabija želi biti domaćin Svjetskog prvenstva. Saudijska Arabija je nakon povlačenja Australije jedini kandidat za domaćinstvo i izgledno je da će ga na kraju uspjeti dobiti.

Američki list The Times piše kako su pregovori između Aramca i FIFA-e u završnoj fazi. Saudijci bi tako s vrha liste najizdašnijih sponzora krovne fudbalske organizacije smijeniti Visu i Coca Colu, koje su godinama imale monopol nad reklamiranjem svojih proizvoda na najvećim fudbalskim takmičenjima, prenosi Hina.

Možda vas zanima

MEGA EM otvorio prvi edukativni trening centar za autoreparaturu u BiH: Znanje kao temelj budućnosti struke!

Kompanija iz Visokog pokrenula je jedinstven edukacijski centar s ciljem podizanja standarda...

U Kantonalnoj bolnici Zenica uspješno obavljena multiorganska eksplantacija

U JU Kantonalna bolnica Zenica 21. jula uspješno je izvedena multiorganska eksplantacija...

Grad Visoko: Novčana pomoć za školske udžbenike i pribor djece branilaca

Obavještavaju se pripadnici branilačke populacije (djeca branilaca) koji imaju prebivalište ili boravište...

Usvojen budžet za 2026. godinu, poslanici kritikovali hitnu proceduru

Predstavnički dom Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine usvojio je budžet institucija BiH...

Vozač iz Zadra smrtno stradao u saobraćajnoj nesreći kod Travnika

Vozač ličnog vozila marke Ford smrtno je stradao u saobraćajnoj nesreći koja...

“Sjećam se samo zvuka eksplozije”: Ljubiša Karović čudom preživio nesreću na letu Ryanaira

Prvo čega se Ljubiša Karović sjeća nije trenutak kada je gotovo izvučen...

Umrla Olivera Katarina koja je posvetila album ratnom zločincu Radovanu Karadžiću: “Bila sam na ratištu”

Poznata jugoslovenska gumica i pjevačica Olivera Katarina preminula je u 87. godini...

Oružane snage BiH se pojačavaju: Helez danas potpisuje ugovor o velikoj nabavci

Zamjenik predsjedavajuće Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i ministar odbrane BiH Zukan...

Krvava opsada: Na današnji dan je na Sarajevo ispaljeno 3.777 granata

Jezivi rekord od 3.777 ispaljenih granata na Sarajevo, u jednom danu, zabilježen...